Seyahat

Prontotour'dan tatile çıkacaklara müjde!

Lider tur operatörü Prontotour, tüm yurt dışı turlarda döviz kurlarını sabitledi.

Keşfettiği yeni rotalar ve yaptığı kampanyalarla sektörde trendleri belirleyen Prontotour, herkes tatile çıkabilsin ve kimse yaz tatilini ertelemesin diye, 15 - 17 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılan tur alımlarında USD’yi 5,49 TL’ye, EUR’yu 6,49 TL’ye sabitledi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prontotour CMO’su Gürkan EROL, “Türkiye için turizmin ne kadar önemli olduğu yadsınamaz bir gerçek. Sektörün hareketlenmesi adına yaz başından bu yana çeşitli kampanyalar düzenliyoruz. Bir süredir seyehatseverler dolar volalitesinden etkilenmesin ve yaz tatilini ertelemesin diye kur sabitleme kampanyaları yapıyoruz. 

Döviz karşısında, hükümetimizin yaptığı yerinde manevraların olumlu etkilerini hissediyoruz. TCMB döviz kurlarını yakından takip ederek en uygun şekilde sabitleme işlemi yapıyoruz. Son kampanyamızda bizim öngörülerimizi de aşacak şekilde doların düşmesi çok sevindirici. Şuan USD’yi 5,49 TL ve EUR’yu 6,49 TL bandına çektik. Son iki gündür de ilginin ve talebin arttığını görüyoruz. Dövizdeki hareketlenmelere göre de fiyatlarımızı güncellemeye devam edeceğiz. Seyahatseverler, yaptığımız kampanyadaki güncel döviz kuru fiyatlarını internet sitemizden takip edebilir.

Ülke olarak sürekli üreterek ve yatırımlara devam ederek bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Yeter ki birlik olup, duruşumuzdan taviz vermeyelim. Prontotour olarak yine elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Prontotour, kurlardaki anlık değişmelere karşı sabit kur fiyatını güncelleyip internet sitesi üzerinden duyurmaktadır.