Seyahat

Seferler iptal edildi!

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) hava muhalefeti nedeniyle bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Marmara Bölgesi'nde etkili olan olumsuz hava koşullarının ardından İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

İDO İPTAL SEFERLERİ 

İDO'nun internet sitesinden yapılan duyuruda, olumsuz hava koşullarından dolayı 07:50-09:45 Kadıköy-Yenikapı-Bursa ile 08:30-10:55 Bursa-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy seferlerinin yapılmayacağı belirtildi.

BUDO İPTAL SEFERLERİ 

 

Diğer yandan BUDO ise 08.00 ve 09.30 saatlerindeki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci), 09.30 ve 11.30 saatlerindeki İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya) seferlerini gerçekleştiremeyeceğini vatandaşlarla paylaştı.

Aynı gerekçeyle 08.30 Bursa (Mudanya)-İstanbul (Büyükçekmece) ve 10.30 İstanbul (Büyükçekmece)-Bursa (Mudanya) seferleri de programdan kaldırıldı.

Ayrıca, 09.30 Bursa (Mudanya)-Armutlu (İhlas),10.00 Armutlu (İhlas)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci),11.30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Armutlu (İhlas) ve 12.55 Armutlu (İhlas)-Bursa (Mudanya) seferleri de yapılamayacak.

 

EGE'DE DE SEFERLER AKSIYOR

Kuzey Ege'de 3 gündür etkili olan ve saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Kabatepe-Gökçeada seferlerinde aksama yaşanıyor.

Bugün yapılacak seferlerin tümü fırtına nedeniyle geçici olarak durduruldu. Çanakkale Boğazı ile Adalar Hattı'nda ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ'nin yetkilileri, diğer güzergahlarda ulaşımın normal seyrettiğini bildirdi.