Seyahat

Tarihle doğa Fethiye'de kucaklaşıyor

Fethiye'de butik turizmin geleneksel çizgisi ile henüz istilaya tam anlamıyla uğramamış doğal güzelliklere şahit olabilirsiniz.

Türkiye; dünyanın pek çok ülkesinden farklı olarak oldukça derin bir tarihi mirasa sahip. Tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış, bir çok imparatorluğun gelişimine şahit olmuş bu topraklarda, hemen her yerde bir tarih mirası ile karşılaşabilirsiniz. Tabii ülkemiz doğal güzellikleri ile de dünyanın önemli merkezleri arasında yer alıyor. Her ne kadar biz doğamızı korumak konusunda oldukça başarısız olsak da, bize rağmen benzersiz coğrafyamız güzelliğini koruyabiliyor. Fethiye, tüm talan ve yıkıma rağmen, ülkenin cennet olarak tanımlaya devam edilebilen az sayıda merkezinden bir tanesi ki, baba dağlarının arasında, Akdeniz ile ormanların kucaklaştığı bu mucizevi atmosferi görmek için her yıl yüz binlerce turist bölgeye akın ediyor.

2017/12/15/fethiyeoludeniz1.jpg

ZORLU YOLLARDAN GEÇEREK CENNETE ULAŞACAKSINIZ

Toroslar ile Ege dağlarının birleştiği noktada yer alan Fethiye, oldukça sarf bir arazi ve Muğla iline bağlı ilçede hava alanı bulunmuyor. Tabii burada yaklaşık 1 saat uzaklıkta yer alan Dalaman hava alanı bu bölgeye hizmet verebilmekte. Yakın zamanda iyileştirilen Fethiye-Dalaman karayolu sayesinde kısa sürede kente ulaşım mümkün olabiliyor.
Lakin, Fethiye; İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerimize karayolu ile erişilmek istendiğinde ciddi bir mesafe kat edilmesi gereken bir merkez. Sarp coğrafya nedeniyle kuş uçuşu oldukça kısa olan mesafeleri virajlı yollar aşarak aşmak durumundasınız ki, en az 10 saatlik bir yolculuk sis bekliyor demektir. Yine de bu cennet için her şeye değer…

BURADA HER ŞEY VAR

Bu günlerde il olması gündemde olan Fethiye; modern bir şehirde ihtiyaç duyacağınız her şeye erişebileceğiniz bir merkez. Alışveriş, sağlık, eğitim ve benzeri tüm ihtiyaçlarınızı en az büyük şehirlerdeki kadar kolay karşılayabilirsiniz. Ciddi bir turistik eğlence kültürü bulunan Fethiye, ayrıca sizi büyük şehirlerin yapamadığı kadar iyi eğlendirebilir.
Tabii turistik bir kent olması nedeniyle Fethiye için ucuz olduğu iddiasında bulunulamaz. Ortalama sahil şehirlerinin fiyat seviyesinde yer alan kentte, keyifli bir tatil yapabilir, butik turizmin geleneksel çizgisi ile henüz istilaya tam anlamıyla uğramamış doğal güzelliklere şahit olabilirsiniz.