Seyahat

Tatili ucuza getirmek isteyenlere mis gibi adresler

Devir ekonomi devri diye tatil yapmayacakmıyız? Tabii ki yapacağız. Tatili ucuza yapmanın yolları, hesaplı destinasyonlar bulmaktan geçiyor.

Ekonomik olarak tatsız bir dönemden geçiyoruz. Fakat hayat da devam ediyor. Yazı tatilsiz mi geçireceğiz? Tabii ki hayır. Tatili ucuza planlayarak keyfimizi kaçırmadan cüzdanımızı üzmeden tatilimizi yapacağız. Elbette bunda ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili olmasında oldukça etkili. Çünkü destinasyon bolluğu yaşıyoruz. Şimdi o ucuz destinasyonları sıralayalım. Tercih sizin. İyi tatiller…

Alanya – Antalya

Türkiye’nin en turistik şehri Antalya’nın nadide ilçesi Alanya’da her kesimden bütçeye uygun tatil yapılabiliyor. 5 yıldızlı lüks bir tatil, butik bi otelde inzivaya yada doğada kamp… Hepsi Alanya’da mevcut.

Üstelik Alanya’da yaz sezonu neredeyse yılın 6 ayı devam ediyor. Ülkenin en güneyinde olmasının verdiği avantajla denize de 6 ay boyunca girilebiliyor.

Şehir içinde yada kıyılarda konaklasanız da birçok gezi alternatifiniz var. Alanya Kalesi, marina, çarşı ve Dimçayı bunlardan yalnızca bazıları.

Marina ve çevresindeki restoranlarda uygun fiyata yemek yiyebilir, şehir içinde ucuza konaklayabilirsiniz.

TATİLİ UCUZA GETİRMEK İSTEYENLERE ÖNERİLER

Amasra – Bartın

Karadeniz’in tatil için en çok tercih edilen şirin beldesi Amasra hem İstanbul’a hem Ankara’ya yakın oluşuyla büyükşehirlerden kaçmak isteyenlerin alternatifi…

Bartın’ın ilçesi Amasra, doğasının güzelliği ve lezzetli balıklarıyla tercih sebebi olmasını açıklıyor.

Amasra’da otel yada pansiyonların fiyatları oldukça uygun… Aynı zamanda uygun fiyata ev kiralamak da mümkün.

Amasra’da yeme-içme, Ege ve Akdeniz sahillerine göre çok daha hesaplı.

Ayvalık – Balıkesir

Balıkesir’in şirin beldesi Ayvalık’ta ve çevresinde tatil yapmak kesemize çok faydalı. Bölgede Cunda Adası dışında kalan Ayvalık, Akçay ve Altınoluk’da hesaplı tatil için iyi bir tercih olacaktır. Bölgede otel ve pansiyonların yanı sıra kiralık evler de çok revaçta.

Konaklamanın yanı sıra yeme – içme ve plaj ücretlerine kadar tüm harcamalarınız Ege ve Akdeniz sahillerine göre minimumda kaldığını göreceksiniz.

Edremit’ uçakla gitmek isterseniz Edremit Koca Seyit Havalimanı’na inebilirsiniz.

Didim – Aydın

Aydın’ın ilçesi Didim, Aydın’daki diğer tatil yörelerine göre daha hesaplı bir destinasyon olarak karşımıza çıkıyor. Yeni adı Yenihisar olan Didim’de konaklama hesaplı.

Kalabalık gruplar için ev kiralamak da iyi bir seçenek olabilir.

Tek dezanvatajı en güzel plajı Altunkum’un yaz aylarında oldukça kalabalık olması.

Didim’e hava yoluyla gitmek için en yakın havalimanının İzmir Adnan Menderes Havalimanı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

ERDEK YENİDEN SAKİN

Erdek – Balıkesir

Balıkesir’in ilçesi Erdek, 80’li yıllarda oldukça popüler bir tatil yeriyken Bodrum ve Antalya’nın yükselişe geçmesiyle sakinledi ve duruldu diyebiliriz. Uçağın pahalı, yolun uzun olduğu İstanbullular için tercih sebebiydi. Ege ve Akdeniz’e ulaşımın kolaylaşması Erdek’in pabucunu dama attı.

Ancak iyi de oldu. böylece tatili ucuza mâl edebiliyoruz. Elbette yazın yine kalabalık olsa da hala hesaplı ve yakın mesafede bir tatil için düşünülmesi gereken bir yer.

Foça – İzmir

İzmir’in en lezzetli balık ürünlerini uygun fiyata yiyebileceğiniz yerlerinden biri Foça.

Eski Foça’da yan yana dizilmiş birçok lokantada uygun fiyata deniz ürünlerine doyabilirsiniz.

Konaklama için ise küçük oteller ve pansiyonların yanı sıra Foça çevresine de bakabilirsiniz.

Eski Foça’dan yeni Foça’ya doğru uygun fiyatlı birçok plaj mevcut.

RUM EVLERİNDE KONAKLAMAK İÇİN ACELE EDİN

Gökçeada – Çanakkale

Çanakkale’nin tatlı adası Gökçeada, keyifli bir deniz tatili için oldukça güzel bir destinasyon.

Yeşile ve maviye doyabileceğiniz Gökçeada’da Zeytinliköy gibi tarihini ve doğasını koruyan Rum köylerini de görebilirsiniz.

Gökçeada, su altı dalışı için de iyi bir adres.

Adanın tek olumsuz yönü ise adada konaklama için pek fazla seçenek yok. Fakat erken rezervasyonla Rum köylerindeki butik otel ve pansiyonlarda yer bulabilirsiniz.

Sığacık – İzmir

İzmir’de tatil yapmak isteyenler tercihi Çeşme, sosyetenin akımıyla fahiş fiyatlara ulaşınca İzmir’de yeni arayış içine girenleri güldürecek bir destinasyon Sığacık.

İzmir’in ilçesi Seferihisar’a bağlı Sığacık, Alaçatı’nın eski halini bulabileceğiniz bir yer. Şirin mi şirin sokakları, güzel denizi ile karşılayan Sığacık konaklama ve yeme-içme konusunda ekonomik oluşuyla güzel bir tercih olabilir.

Sığacık’ta pazar günü bulunursanız organik pazarı ziyaret etmeyi unutmayın. Sakin ve hesaplı bir tatil isteyenler için bulunmaz lokasyon Sığacık olabilir.

Tatili ucuza getirdik, o halde biraz daha açılalım derseniz Sığacık’tan Yunanistan’ın Samos adasına geçerek günü birlik tur yapabilirsiniz.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.