USD
3,5561
14°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Sinan Akçıl kimdir?

Sinan Akçıl kimdir?
09 Aralık 2016 10:29

Aslen Çanakkale Bigalı olan şarkıcı ve besteci Sinan Akçıl, 20 Mayıs 1982 yılında Hollanda'nın Leeuwarden kentinde dünyaya geldi.

20 Mayıs 1982 yılında Hollanda'nın Leeuwarden kentinde doğan ünlü şarkıcı ve besteci Sinan Akçıl, aslen Çanakkale Bigalıdır. 

Çiftçi bir ailenin oğlu olan Akçıl'ın ablası ise kendisi gibi müzisyendir. Ünlü sanatçını ablası usta bir piyanisttir. Müzik kariyerine çok ufak yaşlarda başlayan Sinan Akçıl, kısa bir süre içinde piyasada büyük ses getirmiştir. 

Birçok bestenin sahibi olan Sinan Akçıl'ın bestelerini Ferhat Göçer, Ebru Gündeş, İzel, Gülben Ergen, Hande Yener gibi önemli isimler seslendirmektedir.

Aşk hayatıyla da sık sık gündeme gelen sanatçı, güzel popçu Hadise ile yaşadığı aşkın ardından manken Ebru Şallı ile 2 yıl boyunca aşk yaşadı. Ancak Akçıl, Şallı'dan ayrıldıktan kısa bir süre sonra ise dünyaca ünlü popçu Justin Bieber'ın eski sevgilisi Alexandra Rodriquez ile aşk yaşadı. Ancak ünlü sanatçının bu ilişkisi uzun sürmedi.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için tıklayın.
En Popüler Galeriler