USD
3,5561
14°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Sinema oyuncusu Erdal Tosun

Sinema oyuncusu Erdal Tosun
30 Kasım 2016 07:47

9 Nisan 1963' te İstanbul'da dünyaya gelen Erdal Tosun geçirdiği trafik kazasında 30 Kasım günü hayatını kaybetti.

Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olan Erdal Tosun, Yeşilçam aktörlerinden Necdet Tosun'un oğludur. Kardeşi Gürdal Tosun da kendisi ve babası gibi bir oyuncuydu. 1980 yılında Beyoğlu Fındıklı Lisesi'nden mezun oldu.

1981 yılında Mine adlı filmle sinemayabaşladı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olduktan sonra Özel Tiyatroyu kurdu. Daha sonra Antalya Devlet Tiyatrosu'nda göreve başladı.

Son olarak Murathan Mungan'ın Mezopotamya Üçlemesiadlı oyununda oynadı ve Devlet Tiyatroları'ndaki görevinden ayrılıp BKM Oyuncuları arasına katıldı. Bunların yanında çeşitli filmlerde ve dizilerde rol aldı. Bunlardan biri olan Rina'da canlandırdığı "Memo" karakteriyle söylediği Hayallerimizi Satmadık yarepliğiyle tanınır.

VEFATI

30 Kasım 2016 saat 06.30 sularında İstanbul Sarıyer'de meydan gelen trafik kazasında oyuncu Erdal Tosun hayatını kaybetti.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için tıklayın.
En Popüler Galeriler