Son Paylaşım

Ahu Tuğba: Çok boynuzlandım, darp edildim!

Amerika’da yaşayan Yeşilçam’ın yıldız ismi Ahu Tuğba bugün 2. Sayfa programına katıldı. Ahu Tuğba kimdir, kaç kez evlendi?

Yeşilçam’ın unutulmaz yıldızlarından Ahu Tuğba bugün 2. Sayfa programına konuk oldu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Uzun zamandır Amerika’da yaşayan Ahu Tuğba, kızının eğitimi için gittiğini söyledi. Anjelik iki üniversite okudu, bende üniversite kapılarının önünde onu bekledim. 

‘Çok boynuzlandım’

“O kadar çok boynuzlandım ki Çin’e köprü olur” diyerek de geçmişine bir gönderme yaptı.

Ahu Tuğba, Ceren Kalpakarslan’ı darp iddiasıyla tutuklanan nişanlısı Temel Kankıran’ın tahliyesi ile ilgili, ‘Ceren hanımın fotoğraflarını görünce içim acıdı. Bende darp yiyen kadınlardan biriyim. Hayatım boyunca karakoldan çıkmadım. Adamlar birbirini kıskanırdı. Ama böyle şiddet görmedik.”

Ahu Tuğba kimdir, kaç evlilik yaptı?

Ahu Tuğba, 13 Ağustos 1959 tarihinde İstanbul Yeşilköy’de varlıklı bir ailenin tek çocuğu olarak doğmuştur. Asıl adı Canan Tuğba Çetin’dir. Babası ile annesi boşandı. Maçka İlkokulu’nu, Atatürk Kız Ortaokulu’nu bitirdi.

Aslan burcu kadını olan Ahu Tuğba daha ortaokuldayken sinema hayatına başladı. Liseyi İstanbul Amerikan Robert Lisesinde okudu. Sonra da Kanada’da Concordia Üniversitesi’nin İngiliz Dili bölümünde okudu ancak bitiremeden döndü.

Yönetmen Metin Erksan‘ın Beyoğlu’nda gezerken görüp film çekme teklifi ile sinema hayatı başladı.

80’li yıllarda Türk sinemasında sembol olduğu filmlerde oynadı. Erkekçe Dergisi’ne cesur pozlar verdi. Sinema oyuncusu Kenan Kalav ile geçmişte aşk yaşamıştır.

Ahu Tuğba, 1991’de, Fransız Pascal Levaseu’la Paris’te lüks bir lokantada tanıştı ve kısa süre sonra evlendi. Çift bir yıl evli kaldı. Boşandıkları yılın mayısında Arnavut asıllı tekstilci Timmy Alejtonij ile Barbados Adası’nda tanışan Tuğba, yine hızlı davrandı ve evlendi. Bu evlilikten Ahu adını verdiği kızı dünyaya geldi. Ancak birliktelik uzun soluklu olamadı.

Ahu Tuğba’nın evlilikleri

1.evliliği: 1973 yılında daha 14 yaşında iken okul arkadaşı ile evlendi kısa sürede boşandı.
2.evliliği: 1981 yılında Mustafa Ulusoy ile evlendi. 1983 yılında boşandı.
3.evliliği: Nafiz Kavi ile evlendi. bir yıl sonra ayrıldı.
4.evliliği: 1984 yılında Süha Kutlu ile evlendi.
5.evliliği: 13 Mayıs 1988 tarihinde Osman Soyer ile evlendi. Ekim 1988 de boşandı.
6.evliliği: Enis Karaduman ile evlendi.
7.evliliği: Mete Has ile evlendi.
8.evliliği: 1991 yılında Fransız Pascal Levaseur ile evlendi. 22 Nisan 1992 tarihinde boşandı.
9.evliliği: 1991 yılında Arnavut asıllı Amerikalı doktor Timmy Alejtanij ile yaptığı evliliğinden kendisi gibi “Ahu Anjelik” adında 1992 doğumlu bir kız çocuğu vardır. 2010 yılında boşandı.
10.evliliği: 2010 yılında İzmirli varlıklı biri ile evlendi.