Son Paylaşım

Ali Atay'a 100 Bin Liralık Dava!

Bir sinema filminde oynamak için 100 bin lira alan ünlü oyuncu Ali Atay'ın 4 gün gittiği sete bir daha dönmediği iddia edildi.

Leyle ile Mecnun adlı diziyle geniş bir hayran kitlesine sahip olan Ali Atay, başrolde oynaması planlanan 'Gaza Gelen Adam' adlı filmin yapım şirketiyle davalık oldu. Ali Atay, ücretini peşin olarak aldığı filmin setine sadece 4 gün gidip bir daha devam etmediği iddia edildi.

Müstesna Film şirketi, filmin çekimlerini yarıda bırakıp peşin aldığı 100 bin lira oyunculuk parasını iade etmediği gerekçesiyle iki yıl önce İstanbul 32. İcra Müdürlüğü kanalıyla Atay aleyhine icra takibi başlatmıştı. Oyuncu, yaptığı itirazla 100 bin liralık icra takibini durdurdu.

Şirket ise İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak itirazın iptali istemiyle dava açtı.

Şirket avukatı İpek Topaloğlu, dava dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: ''Müvekkilim şirket, davalı oyuncuya güvenmiş, söz konusu filmi bitirmeyi arzulamıştır. Bu konuda davalıya fazlasıyla toleranslı davranmış ve onun isteği doğrultusunda oyunculuk ücretini de önceden ödemiştir. Davalı ise haksız ve kötü niyetli olarak icra takibine itiraz etmiştir. Yüzde 20 icra inkâr tazminatıyla birlikte alacağımızın tahsilini istiyoruz'.'

 • USD
  -0,02
  3,8117
 • EURO
  0,13
  4,5159
 • ALTIN
  0,14
  154,10
 • PETR
  0,08
  62,8100