Son Paylaşım

Arda Turan’a Berkay davasında 2 yıl 8 ay 15 gün hapis

Berkay Şahin’in Arda Turan’a açtığı davada bugün karar çıktı. Futbolcu Arda Turan’a 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Şarkıcı Berkay’ın futbolcu Arda Turan’a açtığı davanın bugün üçüncü duruşması gerçekleşti.

Arda Turan duruşmaya katılmazken, Berkay Şahin koruması ve Avukatlarıyla mahkemede hazır bulundu.

Berkay, adliye girişinde ilk günden beri özür beklediğini ifade etti. Turan’ın duruşmaya katılmaması sorulan Berkay, “Bilmiyorum. Ben kaç yıl sürerse her duruşmaya geleceğim. Ben her davamı takip edeceğim. Olması gereken de budur” dedi.

Cinsel taciz suçundan beraat eden Turan’a korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak kasten yaralama suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Bu suçlardan mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İddianamede istenen ceza?

İddianamede, Turan hakkında “Kasten yaralama”, “Cinsel taciz”, “Korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme”, “Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma” suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası istenmişti. Berkay Şahin hakkında ise “Hakaret” suçundan da 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Kavga neden çıktı, ne olmuştu?

Berkay ve Arda Turan, geçtiğimiz yıl Ekim ayında gittikleri bir mekanda kavga etmişti. Arda Turan, kavga haberiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak kavgayı doğrulamış ancak kavganın çıkış sebebini söylememişti. Berkay, Arda’nın eşine sarkıntılık ettiğini öne sürmüştü. Arda’nın Berkay’a kafa attığı olay, hastanede sürmüştü. Arda bir silah ile hastaneye gitmiş ve burada da tartışma devam etmişti.

Berkay Şahin, Arda’nın yapması gereken tek şeyin özür dilemek olduğunu söyleyerek “Yaptığını kabul edip özür dilerse başka talebim olmayacak. Yaptığı terbiyesizliği kabul edecek. Ben maddi ve manevi hiçbir şey istemiyorum. Davadan vazgeçeceğim” dedi. Arda Turan’ın, Berkay’ın eşi Özlem Şahin’i “Evli olmasaydım seni kaçırmazdım, çok güzel bir kızsın” sözleriyle taciz ettiği iddia edilmişti.

Arda Turan dava sonucuyla ilgili yaptığı açıklama