Son Paylaşım

Arif V 216 yüzünden Cem Yılmaz hakkında suç duyurusu yaptı!

Prof. Dr. Orhan Kural, Arif V 216'da bulunan sahnelerin gençleri tütüne özendirdiğini belirterek Cem Yılmaz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

5 Ocak tarihinde vizyona giren ve 3 gün içinde 1 milyon 331 bin 691 kişi tarafından izlenerek rekor rakama ulaşan Cem Yılmaz'ın filmi Arif V 216 hakkında iki hafta önce üniversitesinden emekli edilen Prof. Dr. Orhan Kural savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kural, filmin gençlere tütün ve dolayısıyla uyuşturucu maddelere yönlendirdiğini belirtti.

"1 MİLYONLUK DAİREMİ VEREYİM AMA..."

Cem Yılmaz'ın dğer filmlerinde olduğu gibi Arif V 216'da da gençleri uyuşturucu maddelerine özendirdiğini gerekçe göstererek savcılığa suç duyurusunda bulunan Prof. Dr. Orhan Kural, "Yeter ki bu maddelere filmlerinde yer verme. 1 milyonluk dairemi sana seve seve veririm" diyerek ünlü komedyene seslendi.

"TÜTÜN FABRİKALARININ EKMEĞİNE BAL SÜRÜYOR"

Film hakkında çok fazla mail ve mesaj aldığını öne süren Kural, bu gibi durumların sigara ve tütün fabrikalarının gizli reklamı olduğunu iddia etti. Prof. Dr. Orhan Kural, "Bu film hakkında iki gündür çok sayıda telefon aldık. Yüksek miktarda ceza verilmediği takdirde bu tür olayların tekerrür edeceği herkesçe malumdur. Pek Yakında filminde Cem Yılmaz sigara ile hastaneye girmekte. Bu filmde ise uçağa girmektedir. Tütün ve uyuşturucu ürünlerinin bu tür yerlerde içilmesini ve tanıtımını yasakladığı halde gelecek nesillere kötü örnek olunmakta, tütün ve sigara fabrikalarının ekmeğine bal sürülmektedir. Yasağı ihlal eden kişiler hakkında dava açılmasını talep ederim" dedi.