Son Paylaşım

Bella Hadid’in paylaşımı yoğun tepkiye sebep oldu

Ünlü Amerikalı manken Bella Hadid, hafta sonu JFK Havayolu’nda çektiği bir fotoğrafı Instagram hesabında paylaştı. Paylaştığı fotoğrafta ilk bakışta ayak dışında bir şey yokmuş gibi görünse de fotoğraftaki detay tepkiye sebep oldu.

Amerikalı ünlü manken Bella Hadid, hafta sonu JFK Havaalanı’nda çektiği bir fotoğrafı Instagram hesabında paylaştı. Paylaştığı fotoğrafta ilk bakışta ayak dışında bir şey yokmuş gibi görünse de fotoğrafta öyle bir detay fark edildi ki, ünlü model adeta linç edildi.

SAYGISIZLIK YAPMAK İSTEMEDİM

Hadid ise sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı ve “Arka plandaki uçakları fark etmedim. Gerçek bu. Asla saygısızlık yapmak istemedim.” diyerek özür diledi.

SUUDİLER’DEN YOĞUN TEPKİ

Hadid’in “Anotha one – Bir tane daha” başlığıyla paylaştığı fotoğrafta, Hadid uçakların üzerine ayağını uzatmış haldeydi. Pek çok kişi “Botlarını gösteriyor.” diye yorumlasa da Suudiler ve Orta Doğu halkı bu kareyi farklı yorumladı. Öyle ki bu paylaşımın tamamen siyasi olduğunu düşünenler de vardı.

“IRKÇI BELLA HADİD”

Paylaşım sonrası, Hadid’in bazı takipçileri “Suudi Arabistan bayrağını tekmeliyor.” gibi yorumlar yaptı. Twitter’da artan tepkiler öyle bir hal aldı ki “Irkçı Hadid” diye bir hashtag açıldı. Modelin yaptığı hareket, Arabistan halkına ve bayrağına büyük saygısızlık olarak yorumlandı.

Hadid Instagram ve Twitter hesaplarından İngilizce ve Arapça açıklama yaptı: