Son Paylaşım

Ceyhun Yılmaz'a 5 ay 25 gün hapis cezası

Sonpaylaşım : Ünlü sunucu Ceyhun Yılmaz'a canlı yayın esnasında Müjde Uzman'a hakaret ettiği gerekçesiyle 5 ay 25 gün hapis cezası verildi.

"Mesut Yar ile Burada Laf Çok" programında Mesut Yar’ın Müjde Uzman’a ‘asıl mesleğiniz nedir?’ sorusu sırasında, Ceyhun Yılmaz Mehmet Turgut’a sessizce şoke eden bir cevap vermişti.

Bunun üzerine savcılığa şikayette bulunan Müjde Uzman davayı kazandı. Müjde Uzman'ın davayı kazandığı haberini Instagram hesabından açıklayan Avukat Feyza Altun, "Ceyhun Yılmaz’ın müvekkilime sarfettiği kelimenin, onun namus ve şerefine yönelik aşağılayıcı bir kelime olduğu kabul edilerek Ceyhun Yılmaz’a 6 ay hapis cezası verilmiştir. Bu suç milyonlar önünde alenen işlendiği için 1/6 oranında artırılarak 7 ay yapılsa da Sanık Ceyhun Yılmaz ‘ın mahkemede oluşturduğu olumlu izlenim nedeniyle 5 ay 25 güne indirilmiş ve daha önce bir sabıkası olmaması nedeniyle ertelenmiştir." açıklamasını yaptı.

Bugün sonuçlanan dava sonucu hakkında açıklama yapan Müjde Uzman'ın avukatı Feyza Altun şu ifadelere yer verdi:

"Kendisi tüm bu süreç içerisinde “şaka” yaptığını beyan etmişse de bundan sonra kimsenin birbirine hakaret ederek şaka yapmamasını diler, kadın bedeni üzerinden edilen küfürlerin, kadınları etiketlemek, yaftalamak, aşağılamak ve küçük düşürmek için kullanılan kelimelerin bir an evvel dilimizden düşmesini temenni ederim."