Son Paylaşım

'Cicişler'e hapis şoku! 6 yıl hapisleri isteniyor

Sonpaylaşım : Cicişler olarak adlandırılan Esra - Ceyda kardeşlerin, polislere karşı direnme ve hakaret suçlarından 6 yıla kadar hapisleri isteniyor.

Ataşehir'de 26 Ağustos 2017'de meydana gelen olayda iddiaya göre, kamuoyunda 'Cicişler' olarak tanınan kardeşlerden Esra Ersoy'un, lüks bir rezidanstaki dairede iki erkek ile birlikte bulunan kardeşi Ceyda Ersoy için 'Her yerinde jilet varmış kardeşimin. Daha sonra evin içinde organ bulmuş. Böbreklerini aldılar' şeklinde ihbarda bulunması üzerine, Ataşehir Asayiş Büro Amirliği'nde görevli Yavuz T. ve Özgün C., verilen adrese gitti.

Polis memurlarına kapıyı, dairede bulunan Emrehan B. ve Yasin Y. isimli şahıslar açtı. Esra Ersoy'un, olaya maruz kaldığı iddia edilen kardeşi Ceyda Ersoy'un mutfakta olduğunu söylemesi üzerine mutfağa giden polis memurlarına elinde olan ve içerisinde et parçası bulunan poşeti gösteren Ceyda Ersoy, ''Organım bu'' dedi. Bu sırada, 112 acil görevlileri de verilen adrese gelerek Ceyda Ersoy'a müdahale edeceklerini söyledi.

 

2018/07/13/a.jpg

 

Bulundukları daireden koridora çıkan Ceyda Ersoy, aynı katta bulunan diğer dairelerin zillerine basarak kapılarına vurmaya başladı. Bu sırada Esra Ersoy da, elinde organ olduğunu iddia ettiği poşetle koridora geldi.

Muhafaza etmek için kendisinden elinde bulunan poşeti isteyen polislere vermeyen Esra Ersoy, iftira ve hakaret ederek, 'polis değilsiniz siz' gibi söylemlerde bulundu. Bu sırada bir polis memuru, delil amaçlı olarak yaşananları telefonunun kamerası ile kaydetmeye başladı. Olay yerine gelen Ersoy kardeşlerin annesi Fadime Şeker de olaya müdahalede bulunmaya başladı.

POLİSLERE, İFTİRA VE HAKARETLERDE BULUNDULAR

Polislerin görevlerini yapmalarına engel olan ve ellerinde bulunan poşeti vermeyenCeyda-Esra Ersoy kardeşler, 112 ve 155 görevlilerine güvenmedikleri, polislerin delilleri yok edebileceği, karşı taraf ile işbirliği yaptıkları ve rüşvet aldıkları gibi söylemlerde bulundu. Polislerin uyarılarına rağmen iftira ve hakaretlerine devam eden Ceyda Ersoy, tedavi amaçlı dışarıda bulunan ambulansa götürülmek için bindikleri asansörde de hakaretlerine devam etti.

'ORGANLARIMIN ÇALINDIĞINI DÜŞÜNÜP BUNALIMA GİRDİM'

Ben bir ara alkolün etkisi ile bir organ hırsızlığına maruz kaldığımı düşündüm ve cinnet getirdim. Ablam da benim paniğimden etkilendi ve benim böbreklerim çalındı diye annem Fadime Şeker'i aradı. Ablam evin içerisini biraz araştırdı ve mutfak çekmecesinde organa benzettiğimiz, poşetin içerisinde bir et parçası buldu. Biz bunu organa benzettik ancak hastanedeki kontrollerimde hiçbir yerimde bir kesik ve darp izi yoktu. Bana ait bir organ olmadığını hatta belki organ bile olmadığını anladık. Ben bu olayda kime ne söylediğimi bilmiyorum. Hem alkollü, hem de bunalımda bir haldeydim. Organlarımın çalındığını düşünüp bunalıma girdim'' dedi. 

DAVA AÇILDI

Olayla ilgili yürütülen soruşturmayı tamamlayan Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Esra ve Ceyda Ersoy kardeşler ile anneleri Fadime Şeker hakkında, 'Görevi yaptırmamak için direnme' ve 'Hakaret' suçlarından toplamda 11 aydan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.