Son Paylaşım

DiCaprio’dan Amazonlar’a milyon dolarlık bağış

Dicaprio’dan Amazonlar için yardım çağrısı geldi. Leonardo Dicaprio, Amazon Ormanlarında çıkan yangın için 5 milyon dolarlık bağışta bulundu.

Dicaprio’dan Amazonlar için milyon dolarlık bağış geldi. Amazon Ormanları’nda çıkan yangın dünya gündemini oldukça sarsmıştı. Oscarlı oyuncu bu duruma sessiz kalmadı.

Geçen ay DiCaprio tarafından oluşturulan ve hayırseverler Laurene Powell Jobs ile Brian Seth’in de desteklediği Earth Alliance isimli topluluk Amazon Orman Fonu’nun web sitesi aracılığıyla yardım kampanyasına destek verdi.

DiCaprio, paranın tamamının şu anda bölgede tahribata neden olan yangına karşı Amazon’da yaşamın sürdürülebilirliğini ve biyolojik çeşitliliği korumaya çalışan yerli topluluklara ve diğer yerlilere gideceğini açıkladı.

Alliance, ayrıca Brezilya yağmur ormanlarının onarılmasına yardımcı olacak bağışlar talep etti. Dicaprio’dan da Amazon Ormanları için yardım geldi.

DiCaprio, “Dünyanın ciğerleri” olarak bilinen Amazonları restore etmek ve korumak için başlattığı kampanyada sosyal ağlar aracılığıyla, hayranlarını da bu önemli göreve katkıda bulunmaya davet etti.

Ayrıca “bağışlarınızın yüzde 100’ü Amazon’u korumak için çalışan insanlara gidecek” diye söz verdi.