Son Paylaşım

Duckie Thot: "Kısa sürede yıprandım"

Güney Sudanli siyahi model Duckie Thot, çocukluğundan beri hayalini kurduğu mesleğe kavuştu.

Duckie Thot'un yüzünün görünür hale gelmesiyle eleştiri oklarının hedefi haline gelmesi de kaçınılmaz oldu. 

Eleştiriler nedeniyle 2 yıl boyunca mesleğine küsen Duckie, bu sürede fikirlerinin değişmesiyle tekrar podyumlara döndü. 17 yaşında sosyal medyada uğradığı lincin ardından hayata tekrar tutunan Duckie, şimdilerde pek çok ünlü markanın peşinde koştuğu bir model oldu.

2019/02/14/instagram.jpg

ÇOCUKLUK HAYALİYDİ

Siyahi model Duckie, çocukluğundan beri manken olma hayali kuruyordu. 

Duckie Thot, 17 yaşındayken Avustralya'da Next Top Model adlı bir projeye katıldı ancak programın stilistleri ve sosyal medya kullanıcılarının lincine maruz kaldı.

Herkes estetikli olduğunu düşünüyordu. 

Genç model, uğradığı ağır hakaretler ve acımasız yorumlar karşısında neye uğradığını şaşırdı.

Duckie Thot, yaşadığı ruhsal çöküntüyü gençlik dergisi Teen Vogue'a anlatarak, "17 yaşındayım ve bana söylenen kötü sözlerin hiçbirini hak etmiyorum. Çok fazla incindim ve kısa sürede yıprandım" dedi.

2019/02/14/instagram_1.jpg

2 YIL MANKENLİK YAPMADI

Moda dünyasından 2 yıl boyunca uzak kalan 23 yaşındaki siyahi model, şimdilerde çocukluk hayali olan mankenlik mesleğine geri döndü.

Duckie, "Kendi tecrübelerimden yola çıkarak, insanların size ne yapmanız ve nasıl bakmanız gerektiğini söylemeye devam edeceklerini bilmenizi isterim. Çevrenizdeki insanların ne söylediği, gerçekte kim olduğunuzu tanımlamamalıdır. Hayaller yalnızca kendimizi dinlediğimizde gerçekleşir. Kulaklarınızı dış seslere kapayın ve yürüyün" dedi. 

2019/02/14/instagram_2.jpg