Son Paylaşım

Game Of Thrones’un finalinin yeniden yazılması için kampanya başlatıldı

Game Of Thrones bugün yayınlanan finaliyle ekranlara veda etti. Ancak izleyiciler hayal kırıklığına uğradığını belirterek yeniden yazılmasını istiyor.

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden Game Of Thrones, Türkiye saatiyle bugün 4’te yayınlanan final bölümü ile son buldu.

GAME OF THRONES VE HBO’YA TEPKİ

Büyük bir beklenti içinde olan GOT izleyicileri hayal kırıklığına uğradı. İzleyiciler Change.org adlı kampanya sitesinde imza kampanyası başlatarak dizinin son sezonunun yeniden çekilmesini istedi.

Dizinin 7. ve 8. sezonları arasında verdiği bir yıllık ara izleyicilerin merak ve beklentisini artırmıştı. İzleyicilerin beklentisinin çok altında kalan son sezonun yeniden yazılıp çekilmesi için başlatılan kampanya metninde dizinin yayınladığı HBO’ya seslenildi.

BİR YIL SONRA HAYAL KIRIKLIĞI VE HATALAR

İlk kez 2011’de ekranlara gelen dizi 8 sezon ve 73 bölümle final yaptı. İlk sezon 10 bölümden oluşurken 7. sezon 7, 8. sezon ise 6 bölüm olarak çekilmişti.

Dizinin daha iyi bir sezon finalini hakkettiği savunulan kampanya 4 dilde yayınlandı.

Öte yandan dizide yine bir çekim hatası kameralara yansıdı. Birkaç bölüm önce masada unutulan Starbucks bardağı kareye girerken bu kez de ayak altında 2 su şişesi dikkatli izleyicilerin merceğine takıldı.

Dizinin finali kadar sezonu da birçok tepki aldı. Öyle ki, ünlü kültür sanat dergisi Variety dizinin en kötü bölümlerini sıraladığı listenin ilk 20’sinde 8. sezonun yarısı var.

GOT’un 8. sezon 1. bölümü en kötü bölüm sıralamasında 22’inci, 2. bölümü 10’uncu, 3. bölümü 6. olurken 5. bölüm 20’nci oldu.

En kötü bölüm listesinde 54’üncü sıraya giren 4. bölüm ise sezonun en beğenilen bölümü gibi görünüyor.

JOFFREY’İN ÖLÜMÜ, EN İYİ BÖLÜM

Sıralamanın sonuncu sırasında 4. sezonun 2. bölümü olan “The Lion and the Rose” yer alarak en beğenilen bölüm olarak belirlendi.

Dizinin uyarlandığı romanların yazarı George R.R. Martin’in tarafından yazılan bölümde Joffrey Baratheon’un zehirli şarap içerek öldüğü sahne televizyon tarihin en tatmin edici ölüm sahnelerinden biri olarak gösteriliyor.

En kötü bölüm sıralamasının birinci sırasına ise 5. sezonun 6. bölümü olan “Unbowed, Unbent, Unbroken” oturdu.