Son Paylaşım

Gülben Ergen: Canımı yakanları Allah’a havale ettim

Gülben Ergen, 47. yaşına bastı. Ünlü şarkıcı yeni yaşını, “İyi ki canımı yakanları Allah’a havale ettim” sözleriyle kutladı.

Gülben Ergen, bugün 47. yaşına bastı. Sevenlerinin kutlama mesajlarını sosyal medyasından paylaşan Ergen, ailesi ile birlikte bir doğum günü partisi düzenledi. Oğulları Atlas, Ares, Güney ve annesi ile bir araya gelen ünlü şarkıcı, Instagram hesabından o anları paylaştı.

“Canımı yakanları Allah’a havale ettim”

Uzun bir doğum günü mesajı yayınlayan popçu, Instagram’dan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İyi doğdum, İyi ki annenin kızıyım, iyi ki anneyim, İyi ki canımı yakanları Allah’a havale ettim… Ve iyi ki dimdik durabildim hayatta var gücümle İyi ki babam adıma kazıdı gülmeyi, gülümsemeyi. Teşekkürleeeer yüzümü güldüren dostlarıma, arkadaşlarıma, komşularıma, duasını sırtımdan eksik etmeyen sevenlerime, Anneme, evlatlarıma ve bana yaşama sevinci veren dünyanın tüm çocuklarına”

https://www.instagram.com/p/B1lfv2gBgRu/

Gülben Ergen kimdir?

25 Ağustos 1972 doğumlu olan Gülben Ergen, İstanbul’da dünyaya geldi.

İlkokuldan sonra Erenköy Kız Lisesi’nde orta öğrenimini tamamlayan Ergen, lise öğrenimini ise Kadıköy Ticaret Lisesi’nde aldı. Ergen, 1987’de lise 2. sınıftayken katıldığı Sinema Yıldızı Yarışması’nda 2. seçildi. Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen bu yarışma sayesinde tanınan bir yüz haline gelen Ergen, liseyi bitirdikten sonra mankenlik yapmaya başladı.

1988 yapımı Bülent Ersoy ve İsmet Özhan’ın başrolünde olduğu Samim Değer filmi Biz Ayrılamayız (Mine rolünde), Ergen’in ilk sinema filmi oldu. Yine 1988’de Kartal Tibet’in yönettiği ve Kenan Kalav’la birlikte oynadığı Deniz Yıldızı filminin ardından, Cüneyt Arkın ile Av (1989), Serdar Gökhan ve Eşref Kolçak’la birlikte ise Kanun Savaşçıları (1989) adlı filmler, 18’indeyken kendisinden beş yaş büyük ağabeyini trafik kazasında kaybeden Ergen’in oynadığı diğer filmler oldu.

Ergen, 1990’da Orhan Kemal’in ünlü eserini TRT ekranına taşıyan ve büyük beğeni toplayan Hanımın Çiftliği adlı dizi filmde; Erol Taş, İlknur Bozkurt ve Fikret Hakan’la birlikte rol aldı. 1991’de Osman F. Seden’in senaryosunu yazıp yönettiği ve Halide Edip Adıvar’ın eserinden uyarlanan Yol Palas Cinayeti, 1992’de ise yine Osman F. Seden imzalı İki Kız Kardeş adlı filmlerde, Aydan Şener’le birlikte kamera karşısına geçti.

1994’te ünlü Maksim Gazinosu’nda, İbrahim Tatlıses’in alt kadrosunda yer alan Gülben Ergen, aynı zamanda ünlü türkücünün Haydi Söyle adlı parçasının klibinde oynadı. Bunun ardından yine 1994’de Tatlıses’in başrolünde olduğu ve yönetmenliğini de üstlendiği ”Fırat” adlı dizide rol aldı. Ergen, bu dizinin çekimleri sırasında Fırat Nehri’nde geçen bir sahne sırasında kuvvetli akıntı nedeniyle çok zor anlar yaşadı.