Son Paylaşım

Kerimcan Durmaz'dan 'suç duyurusu' açıklaması

Sonpaylaşım : Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz 'çocuklara kötü örnek oluyorlar' gerekçesiyle açılan davaya ilişkin açıklama yayınladı.

“Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği" sosyal medya fenomenleri Kerimcan Durmaz, Enes Batur ve Danla Bilic hakkında "çocuklara kötü örnek oluyorlar" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. 

Kerimcan Durmaz, İnstagram hesabından açıklama yayınladı ve "Neden bizim kendi kendimize eğlenmemiz insanlara bu kadar batıyor anlamıyorum" dedi.

Yaptıkları yayınların zorla izlettirilmediğini söyleyen Kerimcan, "Ben herkese saygı duyuyorum. Kişisel olarak izlemek istediğim şeyi izlerim istemediğimi de izlemem. Hiç kimse bana zorla bir şey izletemez. Lütfen insanlara saygı duyun" dedi.

2018/11/07/kerimcan-durmazdan-suc-duyurusu-aciklamasi.jpg

İŞTE KERİMCAN DURMAZ'IN AÇIKLAMASI

"Birkaç gündür hakkımda TV ve gazetede çıkan haberlerden dolayı sizlere bir açıklama yapma gereği duyduğum için bu yazıyı yazıyorum. 
Şu zamana kadar hiçbir büyüğüme saygısızlık, hiçbir küçüğüme de yanlışa yönlendirecek kötü hiçbir şey yapmadım. Sosyal medya profilleri kişiye özel, istenildiğinde takip edilir, istenilmediğinde edilmez. Kimse kimseye zorla izlemek veya takip etmek zorunda değil. 
İnanın televizyonda yayınlanan programlarda, dizi filmlerde veya haberlerde geleneksel aile hayatımıza uymayan davranışları daha fazla izliyoruz. 
Çocuklarımız, gerek sosyal medya gerek görsel medyada uyuşturucunun nasıl elde edildiğini, satıldığını hatta bunun üzerinden nasıl para kazanıldığını görüyorlar. Her gün insanların hırsızlık yapıp sürekli silahla ve bıçakla birbirlerini vurmasını ya da aldatılması üzerine çekilen filmler ve diziler izliyor.

2018/11/07/kerimcan-durmazdan-suc-duyurusu-aciklamasi_1.jpg

Ben herkese saygı duyuyorum. Kişisel olarak izlemek istediğim şeyi izlerim istemediğimi de izlemem. Hiç kimse bana zorla bir şey izletemez. Lütfen insanlara saygı duyun. 
Evlerinizde çocuklarınızın eline akıllı telefon ve tablet vererek hipnotize edeceğinize onlara daha çok vakit ayırmayı deneyin. Ona doğruyu ve yanlışı siz öğretin. 
Böyle şeyler yaşanırken neden bizim kendi kendimize eğlenmemiz insanlara bu kadar batıyor anlamıyorum. 
Çocukların bana özendiği ve yanlış olduğu aksettiriliyor. Bu tarz şeyler özenmekle olabilecek şeyler değil. Allah tarafından verilmiş bir duyguyu yaşıyorum. Bunun hesabını vereceksem, Allah’a kendim vericem.
Hergün haberlerde izlediğimiz çocuklara cinsel istismarda bulunan rezillerle uğraşın.
Herkesin işi gücü ben olmuşum. Şu boş işlerinizi bırakıp kendi hayatınızla ilgilenin. Nasıl iyi bir insan olurum, ona uğraşın. Bu kötü kalpleriniz ile hiçbir yere gelemeyeceksiniz. 
Herkese saygılarımı iletiyorum sevgiyle ve mutlulukla kalın. 
Kerimcan Durmaz."