Son Paylaşım

Lale Belkıs: Gençliğimde 10 kere kürtaj oldum

Yeşilçam'ın 'kötü kadın'ı olarak bilinen Lale Belkıs, gençliğinde 10 kere kürtaj olduğunu söyledi. Belkıs bu nedenle bir daha çocuk sahibi olamamış...

41 yıl Ateş Böceği Yalçın Otağ ile evli kalan eski manken, şarkıcı ve oyuncu Lale Belkıs (80), gençliğinde çapkın bir kadın olduğunu belirtirken, Posta Gazetesi'nden Oya Çınar'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"KOCAMLA BİRBİRİMİZİ SONRADAN SEVDİK"

41 yıl Ateş Böceği Yalçın Otağ ile evliydiniz. Büyük bir aşk mıydı? 

'Büyük aşktı' diyemem. Biz daha çok evlendikten sonra sevdik birbirimizi. Evlilik kutsal bir konu. Aşkın gelip geçiciliğinden öte bir şey. Birbirinize sahip çıkmanız gerekiyor. Onun derdini de kendine dert edinmen gerekiyor. Biz öyle gördük.

"GENÇLİĞİMDE ÇAPKIN VE FLÖRTÖZDÜM"

Hiç aklınızdan başka biri geçmedi mi? 

Güzellikleri görür insan. Kimse 'görmüyorum' diyemez. Ama 'illa benim olacak' diye bir şey yok. Niye benim olsun ki? Yahut ben niye onun olayım? 'Güzel' der geçersin. Yerinde durur.Gençliğinizde çapkın bir kadın mıydınız? 

2018/04/14/lale-belkis-gencligimde-10-kere-kurtaj-oldum.jpg

Çoook. Benim Lakabım da 'çapkın'dı zaten. Bir sürü flörtlerim oldu. Ama ben zekadan çok etkilenirim, ruhtan etkilenirim. Kaşı gözü güzel diye kimseden etkilenmedim bu yaşıma kadar. Beyni güçlü insanlar bana karizmatik gelir. Mevlana'ya hayranım mesela. Karacaoğlan'a hayranım. Aşk işte onların tasavvur ettiği aşk benim için.

"YALÇINCIĞIMIN YERİNE KİMSEYİ OTURTMAM"

Bugün bir erkek ister misiniz hayatınızda?

2018/04/14/lale-belkis-gencligimde-10-kere-kurtaj-oldum_1.jpg

Yalçıncım hayattayken böyle bir konuşma geçmişti aramızda. Daha hastalığını bile bilmiyorduk. Biraz da hastalık hastasıydı. Bir gün bana, "Ben senden önce ölürsem muhakkak evlen" demişti. "Hadi be! Saçmalama" dedim. Evlilik benim için kutsal. Artık bu yaşımda o kutsiyeti bozmam. Yalçıncığımın yerine kimseyi oturtmam. Ha, kafamda yarattığım bir insan olur, belki aşk olur ama evlilik asla.

"O KADAR KÜRTAJDAN SONRA BEBEK RAHİMDE TUTUNAMADI"

Çocuk istemediniz mi? 

2018/04/14/lale-belkis-gencligimde-10-kere-kurtaj-oldum_2.jpg

Valla 10 kere falan kürtaj olmuştum. Gençtim o zaman, istemiyordum. Kendimi daha var edememiştim. Evlenince Yalçıncığım'la istedik tabii. Bir seferinde 7 aylıkken karnımda öldü. Tabii o kadar kürtajdan sonra rahimde tutunamadı. Bir denememiz daha düşükle sonuçlanınca tekrar düşünmedim.