Son Paylaşım

Mahmut Tuncer'in kızı Gizem garsonluk yapıyor

Sonpaylaşım : Ünlü türkücü Mahmut Tuncer, kızı Gizem Tuncer'e "hayatı öğren" diyerek Beyoğlu'nda bir kafede garsonluk yaptırdı.

Ünlü türkücü Mahmut Tuncer'in kızı Gizem Tuncer'e 'hayatı öğren' diyerek garsonluk yaptırdığı öğrenildi. Milliyet yazarı Özay Şendir, bugünkü yazısında okuldan şoförle alınan Gizem Tuncer'in bir yıl boyunca her gün Beyoğlu’nda bir kafede garsonluk yaptığını yazdı.

İşte Özay Şendir'in o yazısı:

"Ben babamdan daha kıroyum” diye yazan bir başlık altında dikkatimi çekmişti ilk.
Ben de kız babasıyım ya, hoşuma gitti babasını savunan kız çocuğu cümlesi.

Sonra haberi içini okudum, gerçek cümlenin “Babam kıroysa, ben ondan daha kıroyum” olduğunu fark ettim.

Türkücü Mahmut Tuncer’in popçu kızı Gizem Tuncer, babasının kanatları altında yürüyen bir aile bireyi diye geçmek kolay.
Oysa kızını okulundan şoförle aldıran bir baba Tuncer.

Bunun bir önemi yok, parayla babalık olmaz ya, okuldan şoförle alınan genç kızı bir yıl boyunca her gün Beyoğlu’nda bir kafeye götürmüş şoför.

2019/01/11/mahmut-tuncerin-kizi-gizem-garsonluk-yapiyor.jpg

"Garsonluk yapabilirsen tüm egolarından arınırsın"

Karnını doyurması ya da arkadaşlarıyla buluşması için değil, çalışması, o mekanda garsonluk yapması için.
“Neden böyle bir ihtiyaç duydu baban?” diye sordum Gizem’e, “Bana ‘Garsonluk yapabilirsen tüm egolarından arınırsın’ dedi, o yüzden” diye yanıtladı.

Tam bir öğrenim yılı yani yaklaşık dokuz ay garsonluk yapmış Tuncer’in kızı, para kazansın diye değil, hayatı öğrensin diye.
Sonra başka başka şeyler de anlattı Gizem...

Özetini söyleyeyim, Mahmut Tuncer’le çektiği halaydan dolayı dalga geçenler, belki de o sizinle dalga geçiyor, spotlar altında olduğundan daha farklı davranarak."