Son Paylaşım

Mehmet Ali Erbil'in kızı ve kardeşinden açıklama

Sonpaylaşım : Hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumunu ilişkin kızı ve kardeşinden açıklama geldi.

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Erbil, ağabeyi Mehmet Ali Erbil'in  sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı

Yeşim Erbil sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Dün banyoda düşüp üç kaburgası kırılmış. Göğüs boşluğuna çok fazla miktarda kanama olmuş. Kanama devam edince ameliyata alındı ve kanayan damar bulunup durduruldu. Yoğun bakımda yatıyor. Kaburga kırıkları çok ağrı yapar. Nefes alırken bile çok ağrı olur. Bu nedenle bir süre orada kalacak. Haftaya kaburga kırıklarına müdahale edilecek. Ameliyatı benim sınıf arkadaşım Prof. Dr. Semih Halezeroğlu yaptı. İyi ki Semih geldi ve başarılı bir şekilde halletti. Çok şükür çok daha kötü şeyler de olabilirdi. Her zaman böyle bakmak lazım başımıza gelenlere. Geçmiş olsun dileklerinize çok teşekkür ederim."

2018/10/19/mehmet-ali-erbilin-kizi-ve-kardesinden-aciklama.jpg

Canım babamın ameliyatı çok şükür iyi geçti kanama durduruldu. Şu anda yoğun bakımda,birkaç gün daha orada kalacak önümüzdeki günlerde kırılan kaburgalarından bir operasyon daha geçirecek...Dün arayan,soran,hastaneye gelen,dua eden herkese kendim,babam ve ailem adına çok teşekkür ederim.

2018/10/19/mehmet-ali-erbilin-kizi-ve-kardesinden-aciklama_1.jpg

Erbil'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan doktoru, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Semih Halezeroğlu, “Hayati tehlikesi söz konusu değil" dedi. 

2018/10/19/mehmet-ali-erbilin-kizi-ve-kardesinden-aciklama_2.jpg

“HERHANGİ BİR HAYATİ TEHLİKESİ SÖZ KONUSU DEĞİL"

Halezeroğlu ise Erbil'in acil servise saat 20.00 civarında getirildiğini belirterek, “Evde düşme sonucu kaburgalarında 3-4 adet kemiğinde kırıklar ortaya çıktı. Bu kırıklara bağlı olarak da kendisinde bir miktar iç kanama gelişti ve sağ akciğerinde de sönme oluştu. Bilgisayarlı tomografiler çektik ve yaptığımız değerlendirmeler sonucu hem kanın boşaltılması hem akciğerin yeniden şişirilmesi hem de kanama odağının durdurulması için 45 dakika süren kapalı bir operasyon uyguladık. Operasyon gayet başarıyla sonuçlandı. Daha sonra kendisini yoğun bakım ünitemize aldık. Şu anda da yoğun bakım ünitemizde takibi devam ediyor. Genel durumu son derece iyi, herhangi bir hayati tehlikesi söz konusu değil. İçerideki kanama tamamen durdurulmuş durumda. Yalnız halen 3 kaburgasındaki kırık devam ettiği için kendisini sosyal hayata tekrar geri kazandırmak amacıyla 4-5 gün sonra küçük bir operasyon daha yapıp 2 adet kemiğini, 3-4 kemikte kırık var ama 2 kemiği ciddi derecede parçalı kırık, bunları onaracağız. Tahmin ediyoruz ki 1 hafta, 10 gün içerisinde Mehmet Ali Bey normal hayatına dönmüş olacaktır. Şu anda kendisi gayet iyi durumda, yoğun bakımda takibi devam ediyor" dedi.