Son Paylaşım

Mehmet Aslantuğ: "Hülya Koçyiğit'e katılmıyorum"

"Diriliş Karatay" filmi vizyona giren Mehmet Aslantuğ, Hülya Avşar'a konuk olduğu programda sarf ettiği sözlerden, gündeme dair bir çok açıklamada bulundu

Geçtiğimiz hafta Hülya Avşar'ın programına katılan ve kadınlarla ilgili olarak yaptığı açıklamalar herkes tarafından çok beğenilen Mehmet Aslantuğ, Hürriyet'ten Hakan Gence'ye konuştu.

Avşar'ın programında yaptığı açıklamalardan Hülya Koçyiğit'in ülke hakkındaki görüşlerine kadar bir çok konuda konuşan Aslantuğ, "Öteki yaratmayan, insan hak ve özgürlüklerine karşı olmayan nesiller umut ediyorum. Ülkesiyle aidiyet buhranı yaşamayan; bölünmeyi düşlemeyen, istemeyen; etnik, mezhepsel, kültürel farklılıkları, kimlikleri, yurttaşlık bilinci ve çağdaş, eğitimli insan seviyesiyle sarıp sarmalamaya inanan nesiller... Çok mu?" dedi.

"KUMDAN KALELER GİBİ YIKILIRLAR"

Hülya Avşar'ın programında, "Hiçbir kadın geleceğini bir adamın vicdanına, aşkına, günün sonunda aklının karışmasına bırakmamalıdır" diyerek gündeme oturan Mehmet Aslantuğ, Gence'nin kendisine bu sözleri hatırlatması üzerine ise, "O çok matah bir ifade değil. Daha iyisini kurmaya çalışayım! Hayat ihtiyaç duydukça başını güçlü bir erkeğin omzuna yaslayan bir kadın olmakla; güçlü bir kadının omzuna yaslayan erkek olmak arasındaki farka göre kurulamaz. Buna göre dizayn edilen toplumların varacağı bir yer yok. Kumdan kaleler gibi, yıkılırlar!" dedi.

"KOÇYİĞİT'E KATILMIYORUM"

Öte yandan usta sanatçı Hülya Koçyiğit'in, "Baskı yok. Aksine herkes çok özgür" açıklamalarıyla ilgili de yorumda bulunan Mehmet Aslantuğ, "Katılmıyorum! Mesela sistemi eleştirdiğin bir oyun yasaklanıyorsa, baskı yok diyemezsin. Elbet birilerinin de sistemi, düzeni eleştirme özgürlüğü olacak. Olağanüstü Hal’in bir yönetim biçimine dönüşmesine sesi çıkacak. Dün eleştirirken doğru da, şimdi mi yanlış." dedi.