Son Paylaşım

Murat Dalkılıç Fransız yayınına sert tepki!

A Milli Futbol Takımı’nın Fransa ile berabere kaldığı maçın ardından şarkıcı Murat Dalkılıç, gol sevincini göstermeyen Fransız yayınına tepki gösterdi.

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu’nda Fransa ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı ve 19 puanla liderliğini sürdürdü. Maça damga vuran anlardan biri ise Milli Takım oyuncularının gol sonrası verdiği asker selamının Fransız televizyonu rejisi tarafından ekranlara yansıtılmaması oldu.

‘Dünyaya damga vurmasını biliriz’

Maçı izleyen pek çok isim yapılan bu terbiyesizliğe tepki gösterdi. Şarkıcı Murat Dalkılıç ise tepkisini instagram hesabından yazdığı satırlar ile gösterdi. İşte Murat Dalkılıç’ın tepki dolu o sözleri:

“Sizin ekranlarda vermenize gerek yok! Biz dünyaya damga vurmasını biliriz! Türk milletine karşı propogandalar bugün yeni olan bir şey değil tarih boyu yaşadık, hep yalnızdık… Hasan Tahsin’in Fransa’da barbar Türkler diye karşı propoganda yapan filmi bağırış çağırış durdurmuşluğu var; “Hayır biz de hepiniz kadar insanız, barbarlıkla gaddarlıkla bizi suçlayamazsınız” diye karşı durmuştur…(Trablusgarb savaşı zamanları) Bugün bu fotoğraftaki duruş o duruştur! Hepinizle gurur duyuyoruz.”