Son Paylaşım

Nihat Doğan, davayı kaybetti!

Özgecan Arslan'ın katledilmesinin ardından attığı tweet'le Müge Dağıstanlı-Gülşen Yüksel tarafından eleştirilen Nihat Doğan ikiliye açtığı davayı kaybetti

Nihat Doğan, bindiği minibüsün şoförü tarafından katledilen Özgecan Aslan’ın ölümünün ardından kişisel Twitter hesabında bir paylaşımda bulundu. Attığı tweet'te "Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın." ifadelerini yazan Nihat Doğan'ı eleştiren iki magazin müdürü Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt’a tazminat davası açmıştı. Gerekçesi ise "Onlar yüzünden Survivor’a gidemedim. 600 bin TL’den mahrum kaldım." olmuştu. 

Doğan, 3 yıl önce açtığı bu davayı kaybetti.

2018/02/12/muge.jpg

"KAYBETTİYSE, SORUMLUSU KENDİSİ"

iki gazeteciyi avukat Yasemin Kumbaracıbaşı Ünüvar’ın temsil ettiği dava üç yıl sonra sonuçlandı. Mahkeme, "Tanınmış bir kişi olarak sosyal medyadaki paylaşımlarının sonuçlarını ön görmesi gerekirdi. Bir şeyleri kaybettiyse sorumlusu kendisidir" diyerek davayı reddetti.

"BEYİN SÜZGECİ YOK!"

Nihat Doğan'ın attığı tweeti dönemin magazin programı İkinci Sayfa'da eleştiren Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt türkücüyle ilgili olarak, ‘Şuursuz’, ‘Beyin süzgeci yok’, ‘Akıl tutulması yaşıyor’ demişlerdi.