Son Paylaşım

Nusret, Ferit Şahenk’in otelini satın aldı

Nusret, Ferit Şahenk’in otelini satın aldıEt ünlüsü Nusret, Maçka Park Hyatt Oteli satın aldı.

Aralık 2018’de 25,2 milyar Türk lirası değerindeki döviz borcunun büyük bölümünü bankalarda yeniden yapılandıran Doğuş Holding’in bünyesinde bulunanArena Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri İşl. ve Tur. Yatırımları A.Ş. aktifinde yer alan ve “Park Hyatt” adı altında Hyatt International LLC tarafından işletilmekte olan gayrimenkul ve sair kısım ilavelerin ve Arena Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri İşl. ve Tur. Yatırımları A.Ş.’nin tüm payları, dünyaca üne kavuşan et gurmesi Nusret Gökçe’ye ait Nusret Turizm Yatırım A.Ş’ye devredilmesine Rekabet Kurulunca onay verildi.

Türkiye’den dünyaya açılan ve dünya çapında ses getiren Nusret Gökçe, lokanta işletmeciliğinin yanına otel işletmeciliği de ekleyecek.

300 MİLYON LİRA VERDİ

Nusret Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri’ni satın almış olsa da, satın alma işlemi sona ermeden önce Arena Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri çatısı altında bulunan D Otel Göcek ve Reina gibi işletmeler Arena Turizm bünyesinden çıkarılacak. Bünyede yalnızca Park Hyatt Otel kalacak, Nusret de bu oteli satın almış olacak.

Otel için Türk lirası karşılığı 300 milyon TL olan 50 milyon euro ödeyen Gökçe’nin şubatta kurduğu şirketin kuruluş sermayesi 50 bin lira idi.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.