Son Paylaşım

Oktay Kaynarca'dan Kurtar Vadisi sorularına cevap

Sonpaylaşım: Oktay Kaynarca, Kurtlar Vadisi'ndeki Çakır rolüyle ilgili sorulara "Yaşarken cenaze namazı kılınan tek aktör benimdir" şeklinde cevap verdi.

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca Denizli’de düzenlenen "İş Dünyasında Hedef: Girişimcilik ve Liderlik" konulu konferansa konuşması olarak katıldı. Kaynarca söyleşi sırasında öğrenciler tarafından gelen soruları da cevapladı.
Öğrencilerden yoğun alkış alan Kaynarca, öğrencilerle soru cevap şeklinde söyleşi yaptı. Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Kaynarca, sinema ve tiyatronun diktatörlük içerdiğini ifade ederek, "Tiyatro ve sinema aslında bildiğiniz diktatör işidir. İş, bittiğinde hesabı yönetmene sorarlar. Çok demokratik bir şey değildir sanat. Dışarıdan bakıldığında aslında demokrasiyi anlatır, ama yapılma ve hayata geçirilme şekli çok demokratik değildir. Bütün hesabını sorarlar, yönetmen diktatör olmak zorundadır" dedi.


“YAŞARKEN CENAZE NAMAZI KILNAN TEK AKTÖRÜMDÜR” 


Söyleşi sırasında bir öğrencinin, Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Çakır karakteriyle ilgili sorusu üzerine konuşan Kaynarca, "Dünyada yaşarken selası okunup cenaze namazı kılınan ve helvası dağıtılan ilk aktörümdür herhalde. Bazen yolculuklar biter ve yenisi başlar. Kurtlar Vadisi dizisini tam zamanında bırakmış olduğumu düşünüyorum. Bazen zamanı doğru tutturamazsanız tadı kaçar. Çünkü önünüzde yapacağınız çok işler olmak zorunda. Ben 80 yaşında bile proje yapacağımı düşünüyorum" dedi.


“OYNADIĞINIZ KARAKTERLER SOKAKTA YÜRÜRSENİZ DELİRİRSİNİZ”

 

Dizilerde oynadığı karakterin normal hayatıymış gibi algılandığını da ifade eden Kaynarca, "Yaptığımız işi doğala çekmeye çalışıyoruz, sahici olmaya çalışıyoruz. 'Stop' dendiği zaman sırtımızdaki ceketi çıkarıp asarız. Kendi kimliğimizle sokağa çıkmak zorundayız, onun dışında deliliktir. Oynadığınız karakterle sokakta yürürseniz deli olursunuz, öyle de gözükmüyorum galiba. Magazine malzeme olmayınca, insanlarda sizi görmeyince sanırım öyle algılanıyor" diye konuştu.