Son Paylaşım

Ömür Gedik: Şort boyları ayıp sınırını aştı

Ömür Gedik, sosyal medyada yaptığı, “AVM’deki bazı kızların şort boyları ayıp sınırını aştı” paylaşımıyla polemik yarattı.

Ömür Gedik sosyal medyada dikkat çeken paylaşımlar yapmaya devam ediyor. 48 yaşındaki ünlü, Twitter hesabından tartışma yaratacak bir paylaşımda bulundu. HAÇİKO’nun kurucusu, AVM’de gezen kadınların şort boylarını eleştirince sosyal medya ikiye bölündü.

Ömür Gedik, Twitter hesabından paylaştığı, “İstanbul AVM’lerindeki bazı kızların şortlarının boyu gerçekten ayıp sınırını aşmış durumda… Plajda değilsiniz diyeceğim ama bence zaten bilerek yapıyorlar…” sözleriyle polemik yarattı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Ömür Gedik’in arkasında dururken bazı kullanıcılar ise Gedik’i eleştirdi. Fenomen Hakan Kakız, “Şort boyuyla namus ölçen Gedik’in giydiği deri siyah taytlarının cinsel organını ap açık nasıl belli ettiğini hepimiz hatırlıyoruz” diyerek sert çıktı. 48 yaşındaki Gedik’in giyim tarzını hatırlatan sosyal medya kullanıcıları köşe yazarına göndermede bulundu.

Ömür Gedik kimdir?

22 Aralık 1970 tarihinde doğan Gedik, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Filolojisi’nde okudu. Üniversite yıllarında okulun müzik klübünde aktif olarak çalışan Gedik, bölümün seçmeli olarak verdiği sinema derslerine katıldı. Ayrıca sınırlı sayıda öğrenci ile gerçekleştirilen creative writing derslerinde beş dönem boyunca hikaye ve senaryo yazımı üzerinde çalışmalar yaptı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergi Grubu’nda çalışmaya başlayan Ömür Gedik, 1993’te Hürriyet’e geçti. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nde 1 sene okutmanlık yaptı. 1999 yılında Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başlayan Ömür Gedik’in Hürriyet Kelebek’te ağırlıklı olarak sinema üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi vardır. Televizyonculuğa 2004′te başlayan Ömür Gedik 1 sene boyunca tv8′de sinema içerikli Stüdyo programını hazırladı ve sundu. 2005′ten itibarenKanal D’de yayınlanan sinema programı Cinemania’yı hazırlayıp sunmaktadır. 2012 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılışı Ömür Gedik tarafından yapıldı.

Ömür Gedik üniversite yıllarında kendi kurduğu grupla başladığı müzik hayatını Teoman, Burak Kut ve Halil Sezai ile düet yaptığı ilk maxi single’ı “Portakal, Orda Kal” ile profesyonelliğe taşıdı.Halil Sezai ile seslendirdiği Paramparça o yılın en çok dinlenen ikinci şarkısı oldu. Bunun ardından ünlü İtalyan şarkıcı Al Bano ile düet yapan ve İskender Paydaş ile çalışan Gedik gazeteciliğinin yanında sahne hayatına da devam ediyor.

2015 yılında çıkarttığı “Hey Onbeşli” ve “Karşılaşma” isimli single çalışmaları ile büyük beğeni toplayan Gedik, çeşitli festival ve etkinliklerde de sahne alıyor.