Son Paylaşım

Orhan Gencebay, Akpınar - Gezen davasını yorumladı

Sonpaylaşım : Orhan Gencebay, haklarında dava açılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar için, 'Ülkemizi koruyalım. Sanatta siyaset olmaz' dedi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Kültür Sanat Politikaları Kuruluna atanan Orhan Gencebay, Orhan Gencebay, sanatçılar hakkında soruşturmalar açılmasına ilişkin, "Sanatta siyaset olmaz" dedi.

Milliyet’ten Emrah Akçaay'ın haberine göre 2000 model Mercedes S500 aracını, tasarımcısına vererek yeniledi. Burada konuşan Gencebay,aracını yenileten Gencebay'ın, 'Bir Teselli Ver', 'Hatasız Kul Olmaz' ve 'Beni Böyle Sev' gibi şarkılarının notaları kapı kollarına işlendi. Ayrıca Gencebay ve eşi Sevim Emre’nin fotoğrafları özel bir teknikle otomobilinin bazı bölümlerine koyuldu.

2019/01/14/orhan-gencebay-akpinar-gezen-davasini-yorumladi.jpg

Gencebay, son dönemde Metin Akpınar, Müjdat Gezen ve Deniz Çakır'ın siyasi olaylarla gündeme gelmesine ilişkin, "Keşke hiç böyle olmasaydı. Fikir ayrılığımız olabilir ama hep beraber ülkemizi koruyalım. Birbirimize saygı duyalım ve anlayalım. Sanatta siyaset olmaz. Sanat, aşktır, sevgidir, barıştır, birleşmektir ve bütünleşmektir" açıklamasını yaptı.