Son Paylaşım

Serel Yereli Türkiye’ye ‘Arabistan’ dedi

Serel Yereli, sosyal medya hesabında Türkiye’ye Arabistan demesiyle gündeme geldi. Genç şarkıcı daha önce de benzer paylaşımları ile eleştirilmişti.

Serel Yereli, sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Cesur hallerini “Biraz İzmirli gevşekliğinden” diyerek tanımlayan Yereli, Instagram Hikaye bölümünde yaptığı bir paylaşımla tepki çekti.

Serel dikkat çekti

Yereli, İngiltere’den İstanbul’a seyahat ettiği sırada havalimanında verdiği bir pozun üstüne “Time for Arabistan” (Arabistan zamanı) notunu düştü. Daha önce “Çok sıcaktım, soyundum, kimse de bir şey demedi, yaşasın özgür Avrupa” sözleriyle tepki toplayan Serel Yereli’nin “Arabistan zamanı” notu da oldukça dikkat çekti.

Yereli bir röportajında “Türkiye’de kadın olmakla dünyanın her hangi bir yerinde kadın olmayı nasıl kıyaslarsınız?” sorusunu şu şekilde cevaplamıştı:

“Ya bu yoruma açık bir şey değil ki. Dünyada çok net gerçekler var. Mesela yasalar… Dünyanın her yerinde aynı olması mümkün mü! Türkiye’de kadın olmakla Suriye’de kadın olmak, Norveç’te kadın olmak arasındaki insan hakları açısından uçurumu fark etmemek insanlık ayıbıdır bence.”