Son Paylaşım

Serenay Sarıkaya bu kez affetmedi! Dava açtı

Serenay Sarıkaya, bir magazin programında kendisi hakkında bir kulüp başkanından hamile kaldığına yönelik iddialar öne süren Pınar Ergüner’e dava açtı.

Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya, sunucu Pınar Ergüner ve bir televizyon kanalına özel hayatı hakkında öne sürülen iddialar nedeniyle 50 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

KULÜP BAŞKANINDAN HAMİLE KALDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Söz konusu programda sunucu Ergüner, Kerem Bürsin ile ilişkisine bir süre önce son veren Serenay Sarıkaya’nın evli bir kulüp başkanıyla birlikte olduğu ve ondan hamile kaldığını iddia etmişti.

Kulüp başkanının bebeği aldırmak istediğini ancak Sarıkaya’nın buna yanaşmadığını da dile getiren Ergüner’e, güzel oyuncu şeref ve onuruna ağır saldırı niteliğinde yorumlar yapıldığı gerekçesiyle dava açtı.

Serenay Sarıkaya’nın avukatı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan dava dilekçesinde, 8 Temmuz 2019 tarihinde “Beyaz Magazin” isimli programda altyazı olarak “Serenay Sarıkaya hamile mi” başlıklı bir haberin çıktığı belirtilerek, “Haberin ardından programın sunucusu ve moderatör Pınar Ergüner, “Öyle bir şey iddia edeceğiz ki kimileri yalanlayacak” diyerek Serenay Sarıkaya’nın evli bir kulüp başkanı ile birlikte olduğunu ve ondan hamile kaldığını, kulüp başkanının çocuğu aldırmak istediği, Sarıkaya’nın çocuğu aldırmak istemediği, çocuğu aldırmazsa rezil olacağı, doktora aldırması için para teklif edildiği gibi gerçek dışı, iftira niteliğinde bir haber yayımlanmıştır. Programda Serenay Sarıkaya’nın şeref ve onuruna ağır saldırı niteliğinde yorumlar yapılmıştır. Haber tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. Serenay Sarıkaya’nın evli bir kulüp başkanı ile hiçbir zaman bir ilişkisi olmadığı gibi hamile de kalmamıştır. İlişkisi olmayan birisinden hamile kalması mümkün değildir.”