Son Paylaşım

Sezen Aksu babasına veda etti

Sezen Aksu, dün kaybettiği emekli öğretmen babası Sami Yıldırım’ı Hacı Ahmet Tatari Camisi’nde son yolculuğuna uğurladı. Aksu’yu dostları yalnız bırakmadı.

Sezen Aksu, dün yaşamını yitiren babası Sami Yıldırım‘ı son yolculuğuna uğurladı. Aksu’ya destek için sanat dünyasından birçok isim Hacı Ahmet Tatari Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Sezen Aksu ile babası Sami Yıldırım

Sezen Aksu babasını son yolculuğuna uğurladı

AA‘da yer alan habere göre; Dün yaşamını yitiren Sami Yıldırım için Hacı Ahmet Tatari Camisi’nde ikindi namazını müteakip düzenlenen cenaze törenine Aksu, kardeşi Nihat Yıldırım, oğlu Mithat Can Özer ve yakınları ile Gülben Ergen, Emel Müftüoğlu, Sibel Can, Demet Akbağ, Müjde Ar, Sıla ve İzzet Çapa gibi sanat dünyasından ünlü isimler katıldı. 

Sanatçı Sezen Aksu’nun vefat eden babası Sami Yıldırım için Hacı Ahmet Tatari Camisi’nde ikindi namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Törende Sezen Aksu, elinde çiçeklerle taziyeleri kabul etti. ( Emin Mengüarslan – Anadolu Ajansı )

Aksu ve kardeşi Nihat Yıldırım, taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve siyaset dünyasından birçok isim çelenk gönderdi.

Törenin ardından Sami Yıldırım’ın cenazesi, Örnekköy Mezarlığı’na defnedildi. 

Sanatçı Sezen Aksu’nun vefat eden babası Sami Yıldırım için Hacı Ahmet Tatari Camisi’nde ikindi namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Törene Aksu ile Gülben Ergen (sağda), Demet Akbağ (solda), Müjde Ar (ortada), Sıla ve İzzet Çapa gibi sanat dünyasından ünlü isimler katıldı. ( Emin Mengüarslan – Anadolu Ajansı )

Emekli öğretmen olan 91 yaşındaki Yıldırım, 28 Temmuz’da sodyum eksikliğine bağlı solunum sıkıntısı şikayetiyle Çiğli ilçesindeki özel hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmış, dün öğle saatlerinde akciğer enfeksiyonu ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmişti

SAMİ YILDIRIM KİMDİR?

Sami Yıldırım Türk Müziğinin önem isimlerinden Sezen Aksu’nun babasıdır. 1928 yılında dünyaya gelen Sami Yıldırım, Şehriban Yıldırım ile dünyaya evine girmiş bu evlilikten 1954 yılında kızları Sezen Aksu dünyaya gelmiştir. 2016 yılında eşini kaybeden Sami Yıldırım 23 Ağustos 2019 günü İzmir’de vefat etti