Son Paylaşım

Sosyal medyada neleri paylaşmak günah?

Sonpaylaşım : Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa'nın canlı yayın konuğu olan Mehmet Fatih Çıtlak hoca, sosyal medyada nelerin günah olduğunu anlattı.

Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt'ın hazırlayıp sunduğu 2. Sayfa'ya konuk olan Mehmet Fatih Çıtlak, sosyal medyada nelerin günah olduğunu ve nelerden kaçınılması gerektiğini anlattı.

YAPTIĞIMIZ İYİLİKLERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMAK GÜNAH MI?

İyiliğin duyuldukça artmasının sosyal medyadan öte kişinin kendisine iyilik olduğunu söyleyen Mehmet Fatih Çıtlak, "Sosyal medya üzerinden iyilik yapma acaba iyiliklerini sosyal medya üzerinden anlatma hastalığı mı yoksa kötü bir durumu iyi yüzüne bürünmüş bir şekilde sosyal medyayı kullanarak tatminle iyiliği kötülüğe çevirme mekanızması mı? Mesela sokaktaki kedilere bir şey yapıyorsunuz. Yetim evlerine bir katkıda bulunmak istiyorsunuz. Baktınız bir kişi daha duydu ve işin rengi değişti. Böyle bir iş var siz de buna gelin dediğinizde bu güzellik yayılacak şekle geliyorsa aslında bu sosyal medyayı kullanmak değil kendinize iyilik zaten. Bunun ne niyetle yapıyorsun? Bunu ne niyetle yapıyorsan buna uygun kulvarda ona göre seçeceği resim ve ifadeyle bunu anlatabilirsin." dedi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTIKLARIMIZDAN DOLAYI YARGILANACAK MIYIZ?

Mehmet Fatih Çıtlak hoca bu soruya şöyle yanıt verdi:

"Sorumluyuz. Kur'an-ı Kerim'de insanları titreten bir ayet var. Zilzal suresinin son ayetlerinde 'kim zerre kadar hayır yaparsa bunu elbet görecek, zerre kadar şer yapan kişi de elbet bunu görecek' deniliyor."