Son Paylaşım

Talat Bulut'a yönetmen ve yapımcılardan şok!

Sonpaylaşım : 19 yaşındaki kostüm asistanını taciz ettiği iddia edilen Talat Bulut'a, yönetmen ve yapımcılardan tepki geldi.

Yasak Elma dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut'un taciz iddiası hakkında, yönetmen ve yapımcılardan açıklama geldi. Aralarında Ahu Öztürk, Kenan Tekeş, Seren Yüce ve Tolga Karaçelik gibi isimlerin olduğu sinemacılar yaptıkları açıklamada, “Türkiye sinema sektörüne emek veren yapımcı ve yönetmenler olarak, ülkemizde her alanda olduğu gibi, sektörümüzde de kadın çalışanlara yönelik taciz ve istismar olayları yaşandığını biliyoruz ve setlerimizde bu olayların son bulması için elimizden geleni yapıyoruz.

‘KADININ BEYANI ESASTIR’

Yasak Elma adlı televizyon dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut’un, sette bir kostüm asistanını taciz ettiğini, kostüm asistanı genç kadının süreci yargıya yansıtma kararıyla birlikte öğrendik. Bizler, Türkiye toplumunda taciz ve istismar vakalarını ifşa etmenin kadınlar için ne kadar zor olduğunu biliyoruz, ‘kadının beyanı esastır’ ilkesine inanıyoruz.

'ADI TACİZE KARIŞMIŞ İSİMLERE FİLMLERİMİZDE YER VERMEYECEĞİZ'

Yargıya taşınmakta olan bu taciz vakasında, kostüm asistanı arkadaşımızın yanında olduğumuzu, bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz.

'KADIN ARKADAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ'

Sektörümüzde kadına yönelik şiddet, taciz ve istismarın takipçisiyiz, kamera önündeki ve arkasındaki bütün kadın arkadaşlarımızın yanındayız” ifadeleri yer aldı.

Bildiride imzası olan yapımcı ve yönetmenler:

Ahu Öztürk, Ali Vatansever, Anna Maria Aslanoğlu, Aslı Erdem, Aslı Filiz, Ayşe Ayben Altunç, Ayşe Toprak

Belma Baş, Belmin Söylemez, Berrak Samur, Beste Yamalıoğlu, Bilge Elif Özköse, Birol Akbaba, Bülent İşbilen, Ceylan Naz Baycan, Ceylan Özgün Özçelik, Çiğdem Mater, Deniz Koçak, Derya Durmaz, Dilde Mahalli, Diloy Gülün

Ekin Çalışır, Emin Alper, Emine Yıldırım, Emre Akay, Enis Köstepen, Ferit Karol, Filiz Gülmez Pakman, Gökçe Işıl Tuna, Güliz Sağlam, Haşmet Topaloğlu, Kaan Müjdeci, Kenan Tekeş, Korkut Akın, Melek Özman, Mine Özerden

Mizgin Müjde Arslan, Müge Özen.

Talat Bulut'un dizinin 19 yaşındaki kostüm asistanı Özge Şimşek'i taciz ettiği iddia edilmişti. Şimşek konuyla ilgili olarak, "Kravatını düzeltiyordum, beni dudağımdan öptü" ifadelerini kullanmıştı. Dizinin kadın oyuncuları da olamk üzere birçok ünlü isimden tepki gören Bulut hakkında oyuncular sendikası da bir yazı yayınlamıştı.