Son Paylaşım

Umut Akyürek: Ezhel’in şarkı sözleri beni rahatsız ediyor!

Umut Akyürek, bugün 2. Sayfa programına katıldı. “Rap şarkılarının sözleri kabul edilebilecek gibi değil. Biraz sözlerini değiştirebilirler…”

Umut Akyürek, rap şarkılarının sözlerinden rahatsız olduğunu belirtti. Özellikle Ezhel’in şarkı sözlerinin çok rahatsız olduğunu söyleyen Akyürek, “Bu sözlerimden dolayı linç edilmekten çekinirim ama doğru bir tane. Benim de çocuğum var. Çocukların bu müzikleri dinlemesine engel olamayız ama rapçiler şarkılarının sözlerini değiştirebilir.”

Umut Akyürek kimdir?

Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek 12 Temmuz 1973 Ankara’da dünyaya geldi. Leblebi Tozu ve Yaşamak Güzel Şey filmlerinde rol olan Fulden Akyürek ile kardeştir. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Sakarya’da tamamladı. İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan sanatçı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Devlet Konservatuarı mezunudur. 1989 senesinde Erol Sayan yönetiminde sürdürülen İzmit Musiki Derneği’ne başlamışıyla kariyeri için önemli bir adım attı.

1990 senesinde TRT amatör ses yarışmasına katıldı ve yarışmada 3. oldu. Sonraki sene ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Bölümü’ne girdi. Umut Akyürek, kendisi gibi sanatçı olan sevgilisi Oktay Ertuğrul ile 2004 yılında nikah masasına oturdu, çift 2005 yılında kızları Melek Bal’ı kucaklarına aldı.