Son Paylaşım

Yaşar İpek adliyeye gelip teslim oldu

Eşi Seren Serengil hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili üç günlük hapis kararı verilen şarkıcı Yaşar İpek adliyeye gelerek teslim oldu

Seren Serengil ile ilgili açıklama yaparak bir aylık koruma tedbirini ihlal ettiği gerekçesiyle üç günlük zorlama hapsi kararı verilen şarkıcı Yaşar İpek, bugün avukatı Begüm Gürel ile birlikte teslim olmak üzere Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı‘na geldi.

Adliyeye girmeden basın mensuplarına açıklama yapan İpek, “Teslim olacağız. Ben bu cezayı herhangi birine fiziki bir şiddet uyguladığım için çekmiyorum. Seren Hanım’a bunu yaptığım için burada değilim. Konuşma yasağını çıkardılar ve konuşma yasağının arkasına sürekli iddialarda, iftiralarda bulundular. Ben de istemezdim şu anda böyle bir pozisyonu. Efendi efendi bitsin gitsin isterdim” dedi.

Yaşar İpek “Ben artık bundan kurtulmak istiyorum”

“Ben konuşma yasağından dolayı giriyorum” diyen İpek, “Herhangi bir darp raporu, herhangi bir fiziki şiddet hani bağırmamı çağırmamı çekmişler de FETÖ’cü gibi, kalkıp fiziki bir şekilde vurmamı mı çekmemişler. Ben artık bundan kurtulmak istiyorum. Herkese Allah vicdan rahatlığı versin. Ben onun elini tuttum buralarda, aklıma geliyor şimdi gerçekten çok üzücü bir durum. Bariyerleri kırarak, ellerini tutarak, ben onu götürdüm teslim ettim. O beni bu şekilde hapse soktu” diye konuştu.

Yaşar İpek ve Seren Serengil görkemli bir düğünle evlenmişti

Benim geçmişim ortada

Seren Serengil’in televizyon programındaki açıklamalarına ilişkin de konuşan Yaşar İpek, “Benim geçmişim ortada. Eğer ki Seren Serengil’den öncesine inerseniz, bir tane boş konserim mi varmış ya da gezmediğim bir ülke mi varmış, yapmadığım şey mi varmış. Çok ayıp. Kendi hayal dünyasına, yalan dünyasına kapılmış konuşuyor. Karşındaki insan artık susmayı bilmeli. Madem bu kadar kötüyüm, madem bu kadar vicdansız, gaddar bir insanım. Neydi 14 ay paylaştığı kocam aşağı, kocam yukarı. Bana diyor ya, ‘Benim için projeydin demişim’. Asıl ben onun için projeymişim.” dedi.

Gizli çekim yapmadım

Sözlerine “Ben onu ses kaydına almadım. Ben ona gizli çekim yapmadım” şeklinde devam eden ipek “Ben böyle şeyleri planlamadım. Planlayan kendisi, uygulayan kendisi, zafer de kendisinin mi benim mi bunu Allah bilir. Ben yaşadığım hiçbir şeyden pişman olmam. Ben duygularıyla yaşayan bir insanım. Sonucuna bakıyorum hak etmeyen bir insanla yaşamışım. Ben Seren Serengil’e asla fiziki şiddette bulunmadım. Kendisi hakkında hiçbir tane kırıcı laf etmedim. Mahkeme de karar verdi. yanlış bir karar olduğunun altını çiziyorum” şeklinde konuştu.

O çocuk benim de çocuğum olacaktı

Yaşar İpek, Serengil’in çocuğunu düşürdüğüne ilişkin sorulara da “Seren Hanım tansiyon hastası zaten. Çocuğunu düşürdü de, ben düşürttüm de, bunlar çok yanlış şeyler. Gerçekten çok çirkin şeyler. Bir çocuk öldüyse o benim de çocuğum olacaktı. Sadece kendi üzerinde, benim çocuğumdu demesi çok çirkin. Allah herkese vicdan rahatlığı versin” diye cevap verdi.