Son Paylaşım

Yönetmen Kemal Uzun'un katilinden mektup

Yönetmen Mustafa Kemal Uzun cinayetinin zanlısı Osman Akti, gazeteci Oray Eğin'e bir mektup yazarak yaşanan olaydaki ayrıntıları anlattı.

Geçtiğimiz aylarda Şile'de bulunan bir yazlıkta yönetmen Mustafa Kemal Uzun cinayetinin zanlısı olan genç oyuncu Osman Akit, Maltepe Kapalı Cezaevi'nden Habertürk Gazetesi yazarlarından olan Oray Eğin'e bir mektup yazarak yaşanan olaydaki detayları anlattı.

Akit, yazdığı mektubun sebebini ise "Türk halkının bu cinayetle ilgili aydınlatılarak, gerçeklerin yazılması" şeklinde açıklıyor. İşte Oray Eğin'in eline ulaşan mektubun ardından kaleme aldığı o yazı...

"ÖNCE VİSKİ ISMARLADI, SONRA RAKI"

" 'Set başlamadan birkaç dakika önce şapkalı ve gözlüklü bir şahıs bana merhaba deyip yanıma geldi, sohbet esnasında beni daha önce de bu sette gördüğünü söyledi ve hal hatırımı sordu' diye yazıyor. 'O adamın yönetmen koltuğuna oturduğunu gördüğümde hem şaşırdım hem de sevindim. Set boyunca üç kere yanıma gelerek benimle konuştu. Setten sonra telefon numaramı istedi, yönlendireceği bir şeyler olursa arayacakmış, diye bu duruma çok sevinerek eve gittim.'

Daha sonra bir hafta boyunca mesajlaşmışlar; genç erkek hayallerinden bahsetmiş, Kemal Uzun ona yardımcı olacağını ama buluşmaları gerektiğini söylemiş.

Mecidiyeköy’de buluşup Şile’deki yazlığa gitmişler. “Viski ısmarladı, biz de içtik tabii” diye yazıyor. “Şile’yi gezdirdi filan tekrar eve geldik, yine ısrarla viski içirip konuşturuyordu beni. Sonra beni eve bırakmasını istedim, ama bana önce ‘Bir balık yiyelim, sonra gidelim’ dedi. Ben de kabul ettim. Restoranda bu sefer rakı içmemi ısrar etti, mecbur kabul ettim yanlış anlamasın diye. Ayağa kalkıp lavaboya gittiğimde ayakta durmakta güçlük çekiyordum. Tekrar beni eve bırakmasını istedim, ama bu sefer de eve gidip biraz dinlenmemiz gerektiğini söyledi, çünkü araba kullanamayacakmış. Eve gittiğimizde bu sefer de kendisi viski içirdi ve ben orada sızdım.”

Mektubun devamında hakikati sadece iki kişinin bilebileceği ayrıntılar yer alıyor. Taraflardan biri hayatta olmadığı için de Osman Akti’nin ne kadar doğru söylediğini kestirmek zor. Ama iddiasına göre Kemal Uzun onunla öpüşmeye çalışmış, “kimsenin aklına bile gelmeyecek tacizde” bulunmuş.

Osman Akti kendisine “Cenk” diyen, 262 kişinin takip ettiği Instagram hesabının sonuna “official” (resmi) kelimesini bile ekleyecek kadar şöhrete düşkün bir genç. Çocuk değil, aklı başında bir yetişkin."