Spor

2018 Dünya Kupası'nı ev sahibi açıyor

2018 Dünya Kupası heyecanı bugün Rusya - Suudi Arabistan maçıyla açılıyor.

Bugün, Rusya ile Suudi Arabistan arasında Moskova'daki Luzhniki Stadı'nda saat oynanacak karşılaşmayla Dünya Kupası heyecanı başlayacak. Futbolseverleri yazın ekran başına toplayacak turnuva öncesi gerçekleştirilecek açılış seremonisinde, dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams performansını sergileyecek.

Karşılaşmadan yarım saat önce başlayacak seremonide, Brezilyalı eski futbolcu Ronaldo ile Rusya'nın genç sopranolarından Aida Garifullina da yer alacak.

Moskova’daki Luzhniki Stadı’nda oynanacak A Grubu karşılaşması saat 18.00’de başlayacak. Mücadele TRT 1' den canlı yayınlanacak.

GRUP MAÇLARININ FİKSTÜRÜ

Dünya Kupası'nda 8 grupta yapılacak 48 maçın programı şöyle:

A Grubu          
Maç no Tarih Saat (TSİ) Yer    
1 14 Haziran 18.00 Moskova Rusya Suudi Arabistan
2 15 Haziran 15.00 Ekaterinburg Mısır Uruguay
17 19 Haziran 21.00 St. Petersburg Rusya Mısır
18 20 Haziran 18.00 Rostov Uruguay Suudi Arabistan
33 25 Haziran 17.00 Samara Uruguay Rusya
34 25 Haziran 17.00 Volgograd Suudi Arabistan Mısır
B Grubu
4 15 Haziran 18.00 St. Petersburg Fas iran
3 15 Haziran 21.00 Soçi Portekiz İspanya
19 20 Haziran 15.00 Moskova Portekiz Fas
20 20 Haziran 21.00 Kazan İran İspanya
36 25 Haziran 21.00 Kaliningrad İspanya Fas
35 25 Haziran 21.00 Saransk İran Portekiz
C Grubu
5 16 Haziran 13.00 Kazan Fransa Avustralya
6 16 Haziran 19.00 Saransk Peru Danimarka
22 21 Haziran 15.00 Samara Danimarka Avustralya
21 21 Haziran 18.00 Ekaterinburg Fransa Peru
38 26 Haziran 17.00 Soçi Avustralya Peru
37 26 Haziran 17.00 Moskova Danimarka Fransa
D Grubu
7 16 Haziran 16.00 Moskova Arjantin İzlanda
8 16 Haziran 22.00 Kaliningrad Hırvatistan Nijerya
23 21 Haziran 21.00 Nizhny Novgorod Arjantin Hırvatistan
24 22 Haziran 18.00 Volgograd Nijerya İzlanda
39 26 Haziran 21.00 St. Petersburg Nijerya Arjantin
40 26 Haziran 21.00 Rostov İzlanda Hırvatistan
E Grubu
10 17 Haziran 15.00 Samara Kosta Rika Sırbistan
9 17 Haziran 21.00 Rostov Brezilya İsviçre
25 22 Haziran 15.00 St. Petersburg Brezilya Kosta Rika
26 22 Haziran 21.00 Kaliningrad Sırbistan İsviçre
41 27 Haziran 21.00 Moskova Sırbistan Brezilya
42 27 Haziran 21.00 Nizhny Novgorod İsviçre Kosta Rika
F Grubu
11 17 Haziran 18.00 Moskova Almanya Meksika
12 18 Haziran 15.00 Nizhny Novgorod İsveç Güney Kore
28 23 Haziran 18.00 Rostov Güney Kore Meksika
27 23 Haziran 21.00 Soçi Almanya İsveç
43 27 Haziran 17.00 Kazan Güney Kore Almanya
44 27 Haziran 17.00 Ekaterinburg Meksika İsveç
G Grubu
13 18 Haziran 18.00 Soçi Belçika Panama
14 18 Haziran 21.00 Volgograd Tunus İngiltere
29 23 Haziran 15.00 Moskova Belçika Tunus
30 24 Haziran 15.00 Nizhny Novgorod İngiltere Panama
46 28 Haziran 21.00 Saransk Panama Tunus
45 28 Haziran 21.00 Kaliningrad İngiltere Belçika
H Grubu
16 19 Haziran 15.00 Saransk Kolombiya Japonya
15 19 Haziran 18.00 Moskova Polonya Senegal
32 24 Haziran 18.00 Ekaterinburg Japonya Senegal
31 24 Haziran 21.00 Kazan Polonya Kolombiya
47 28 Haziran 17.00 Volgograd Japonya Polonya
48 28 Haziran 17.00 Samara Senegal Kolombiya