Spor

Ahmet Nur Çebi’den 14 günde 5 büyük icraat

Beşiktaş’ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi boş durmuyor. Siyah-Beyazlılara yeniden umut veren başkan, 14 günde 5 büyük icraata imza attı.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, 14 günde önemli icraatlara imza attı. Yeni başkan Çebi’nin çabalarının yanı sıra görev süresinin ilk haftasında gelen Galatasaray zaferi ve önceki gün alınan Antalyaspor galibiyeti Siyah-Beyazlılar için bir umut ışığı oldu.

Futbolculara 105 milyon TL ödendi

Ahmet Nur Çebi yönetimi ilk iş olarak futbolcuların geçmişe dönük alacaklarına karşılık 105 milyon TL tutarında ödeme yaptı. Bu para ödenmeseydi gelecek yıllarda Avrupa kupalarına katılma hakkı tehlikeye girecekti. Yönetim 4 gün içinde parayı temin ederek futbolculardan ‘borçsuzluk’ kağıdı aldı ve UEFA’ya gönderdi.

Personelin de paraları veriliyor

Futbol şubesinde görev yapan personelin 5 aylık birikmiş maaşları ödendi. Aynı sıkıntıyı yaşayan diğer branşlardaki personele de bir maaş tutarında ödeme yapıldı. İçeride 4 aylık alacakları olan personele, bu paranın en kısa sürede ödeneceği sözü ver2ildi.

Ahmet Nur Çebi’den Ümraniye’ye kritik ziyaret

Çebi, Galatasaray maçı öncesi Ümraniye’ye giderek futbolculara ve teknik heyete, ‘Sonuna kadar arkanızdayız’ dedi. Çebi ayrıca, “Size hiç yalan söylemeyeceğim” diyerek, paraların söz verilen tarihte ödeneceğinin garantisini verdi. Derbide zaferinde bu destek önemli rol oynadı.

Yeni projeler hayata geçiriliyor

Sıcak para temin etmek için 5 maçlık kombineler satışa çıkarıldı. Kulübün sosyal medya hesapları daha aktif hale getirildi. Ayrıca, taraftarların kendi aralarında başlattığı kampanya sayesinde Kartal Yuvası mağazalarının satışları 3 kat arttı.

Ahmet Nur Çebi taraftarları tek hedefte birleştirildi

Ekonomik açıdan zor durumda olan kulübün toparlanması için kenetlenmeleri gerektiğine inanan Çebi, tüm camiaya, “Beşiktaş için birleşelim” çağrısında bulundu. Çebi’nin bu mesajı sonrası taraftarlar tek ses halinde futbol takımına destek vermeye başladı.