Spor

Ahmet Nur Çebi’den Beşiktaş camiasına mesaj

Yeni başkan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Dergisi’nde ele aldığı yazısında camiaya, “Birlik olacağız, biz olacağız, çok olacağız” diyerek seslendi.

Beşiktaş’ın çiçeği burnunda başkanı Ahmet Nur Çebi, Siyah-Beyazlı camiaya seslendi. Beşiktaş Dergisi’nin Kasım ayı sayısı için bir yazı kaleme alan yeni başkan, seçimde söz verdiği gibi kulübü yukarıya taşıyacaklarını söyledi. ‘Birlik olmak’ gerektiğinin altını çizen Çebi, “Birlik olacağız, biz olacağız, çok olacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan seçilmesiyle camiada yeni bir sayfa açıldığını söyleyen Beşiktaş Başkanı Çebi, şu sözlere yer verdi:

“20 Ekim Pazar günü şanlı tarihimizde tertemiz bir sayfa açtık. Rekor katılımla gerçekleşen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da, Beşiktaş’a sahip çıkan genel kurul üyelerinin teveccühü ile ve hep birlikte yepyeni bir yola çıkıyoruz. Bu zorlu ama bir o kadar da onurlu yürüyüşte yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte kollarımızı sıvadık. Bir aydan kısa sürede hazırlandığımız seçimde, mümkün olduğunca açık ve net bir şekilde kendimizi ifade etmeye çalışırken, bir yandan da içinde bulunduğumuz durumu tespit edip çalışmalarımızı tamamlamıştık.”

Ahmet Nur Çebi: Birlik olacağız, biz olacağız, çok olacağız

Beşiktaş’ta verdiği sözleri yerine getireceğini vurgulayan başkan, taraftar-yönetim arasındaki sıkı bağ ile camianın güçleneceğini belirtti. Sorumluluklarının farkında olduğunu söyleyen Ahmet Nur Çebi, şu ifadelere yer verdi:

“Tüm konuşmalarımda ısrarla altını çizdiğim gibi 21 Ekim 2019 itibari ile Beşiktaş’ta yepyeni bir dönem başladı. Bundan böyle kişilere bağlı yönetim modeli terk edilerek tüm dünyanın kabul ettiği çağdaş ve katılımcı yönetim anlayışını hakim kılacak ve Beşiktaş’ı en yukarılara taşıyacağız.

Birlik olacağız, biz olacağız, çok olacağız. Seçimden sadece yirmi dört saat sonra taraftarımızın başlattığı ‘Omuz Omuza Kartal Yuvası’na’ kampanyası, birlik ve beraberliğe duyulan özlemin dışa vurumuydu. 22-27 Ekim 2019 tarihleri arasındaki kampanya ile bu özlemimizi bir nebze olsun gidermiş olduk. Tüm taraftarımıza bir kez de buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

Ben yaklaşımını terk edip biz olma yolunda hızla yürüyeceğimiz bu süreçte, ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım sorumluluklarımızın farkındayız. Söz verdiğimiz, özlediğimiz Beşiktaş’a kavuşmak için var gücümüzle çalışacağız. Beşiktaş’ın bu yeni döneminin tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”