Spor

Ali Koç'tan flaş Aykut Kocaman açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Yerli hoca olursa Aykut Hoca'dan başkası olmayacaktır" açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sportif direktörlüğe getirilen Damien Comolli'nin imza töreninde açıklamalarda bulundu. 

"BEKLENTİMİZDEN OLUMSUZ BİR TABLO VAR"

Takımı Aziz Yıldırım'dan devraldıktan sonra karşılaştığı finansal tablo hakkında açıklama yapan Koç, "Finansal ve hukuki konularla ilgili birkaç şey paylaşmak istiyorum. Neyi devraldığımızı net şekilde görmeniz gerek. İki ayrı çalışma başlattık. 3-4 hafta sürecek bu, hukuki olarak elimizde ne var ne yok, onun bir resmini çekmek istiyoruz. Mali konuda beklentilerimizden bir nebze daha olumsuz bir tablo var. Finans kuruluşlarıyla görüşmeler yapılıyor..." açıklamasında bulundu.

TRANSFER SÖZLERİ

Yeni sezon transfer hazırlıklarına başlayan Ali Koç, "Fenerbahçe camiasının ileri gelenleri şimdiden harekete geçtiler ve isteklerini dile getirdiler. Beklentileri gerçekçi tuttum. Şampiyonluğa aday olmak için bugüne kadar yapılan yatırımlardan farklı bir şekilde belirledik. Transfer konusunda çok büyük ilgi var. Transfer dönemi toto dönemi, beklentileri öyle bir yükseltiyorsunuz ki kurallardan gelişmelerden haberdar değilmişsiniz gibi... Hepimize sorumluluklar düşüyor. Bazen öyle isimler yazıyorsunuz ki şaşıyorum. İlk ayrılığı açıkladık, öyle rakamlardan bahsediliyor ki, tam konulara hakim olursak daha gerçekçi bilgilendirmeler yapabiliriz." dedi.

AYKUT KOCAMAN AÇIKLAMASI

Teknik direktör tercihi hakkında konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Aykut Hoca'yla önümüzdeki sezon için beklentilerimizi o da kendi beklentilerini paylaştı. Bodrum'a gidip Ersun Hoca'yla görüştüğüm yazılıyor. Yerli hoca olursa Aykut Hoca'dan başkası olmayacaktır. Kendisinden de Cuma gününe kadar süre istedim" ifadelerini kullandı.

COMOLLI'NİN AÇIKLAMALARI

Yeni Sportif Direktör Damien Comolli'de takımla ilgili açıklamalarda bulundu. Buradaki amacım üst düzey performans elde edilebilecek ortam oluşturmak diyen Comolli, "Bu teknik direktör de olabilir, futbolcu da olabilir, çimci de olabilir. Bize sürekli başarı getirecek diye bir garanti veremem. Yüksek verim aldığımız çalışma ortamı yaratıp mücadele edeceğimizin sözünü verebilirim." dedi.

TARAFTARIMIZIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

"Başkanımızla bunun hakkında konuştuk. Buradaki tüm duvarları yıkmak istiyoruz. Mental anlamda her duvar yıkılmalı bu kulüpte. Bundan kastım herkes burada diyalog içinde, buna gerçekten çok ihtiyacımız var. Buraya gelme imkanım oldu. Arsenal maçında Fenerbahçe taraftarının yarattığı atmosferi gördüm. Çok etkilendiğimi söyleyebilirim. Bize taraftarımızın desteği çok önemli. 

Transfer dönemi açıldığından beri çok büyük bir çılgınlık var. Kızlarım var sürekli sosyal medya kullanıyorlar. Onlar da bana soruyor, 'Baba sen misin' diye."

TEKNİK DİREKTÖR SORUSU

"Teknik direktör konusu çok basit. Aykut hocayla bire bir toplantı yaptık. O toplantıdan gerçekten çok keyif aldım. Kulübünü çok seven, futbolcuları tarafından saygı duyulan bir insan. Kendisinden rapor alıyorum. Daha sonra raporu başkanımız Ali Koç'a ileteceğim. 

Gerek Türkiye içinde gerek Avrupa'da piyasaya hakimiz. Kesinlikle Aykut hoca olacak yerli teknik direktör olursa... Dışarıda ise marketi iyi biliyoruz. Tüm bilgileri sahibiz, hangi hoca boşta, nerede hepsine hakimiz. En iyisine karar vereceğiz. Şüpheniz olmasın"

FERNANDAO'NUN SATIŞI: 3 MİLYON DOLARA SATTIK

Ali Koç: Finansal açıdan bizi rahatlatacağını düşündüğümüz için Fernandao'yu sattık. Kulübün çıkarlarını düşünerek bunu yaptık. Fernandao'yu 3 milyon dolara sattık. Eski kulübüne %20 pay gider diye bir madde vardı onu da bertaraf ettik.

Comolli: Ani bir teklifti. Süreli bir teklifti, kendisine geldi. Bizimle paylaştı. Futboldan ziyade ekonomik bir karar olduğunu söyleyebilirim.