Spor

Antalyaspor’dan Emine Bulut’un kızına destek

Antalyaspor’dan takdirlik bir hareket geldi. Akdeniz ekibi, Denizlispor ile oynayacakları karşılaşmanın gelirini Emine Bulut’un kızı için bağışlayacak.

Antalyaspor’dan, geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut’un kızına destek geldi. Akdeniz ekibi, Denizlispor ile oynayacakları karşılaşmanın gelirlerini Emine Bulut‘un kızının geleceği için bağışlayacaklarını duyurdu.

Antalyaspor’dan takdirlik hareket

Spor Toto Süper Lig’in 2. haftasında Antalyaspor ile Denizlispor karşı karşıya gelecek. Akdeniz ekibi, karşılaşma öncesi sosyal medyadan yaptığı açıklamayla takdir topladı. Antalyaspor, karşılaşmanın gelirlerinin Emine Bulut’un kızının geleceği için bağışlayacaklarını duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan Antalyaspor, “Y. Denizlispor ile oynayacağımız karşılaşmanın tüm bilet gelirini #EmineBulut’un kızının geleceği için kullanılmak üzere bağışlıyoruz. Sen bize emanetsin. Artık senin kırmızı-beyaz bir ailen var.” açıklamasını yaptı.

Ne olmuştu?

Emine Bulut, Kırıkkale’de eski eşi Fedai Baran tarafından öldürüldü. Cinayet, 18 Ağustos’ta Menderes Caddesi’nde kafede işlendi. Eski eş Fedai Baran 4 sene önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızı F.B.B. ile bir kafede buluştu. Eski eşler arasında tartışma çıktı. Kısa sürede aralarındaki kavga büyüdü ve Fedai Baran kızının gözleri önünde eski eşini yanındaki bıcakla çeşitli yerlerinden yaraladı.

Fedai Baran cinayetin sonrasında olay yerinden taksiye binerek kaçtı. Emine Bulut kanlar içinde hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Cani katil için istenen ceza ise belli oldu. Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Fedai Varan için “canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme” suçundan ceza istendi.

Fedai Varan için istenen ceza belli oldu

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı Emine Bulut’u katleden Fedai Varan hakkında canavarca hisle insan öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle iddianame düzenledi