Spor

Aykut Kocaman'dan şaka gibi "taç hırsızlığı" açıklaması

“Sözlerimin yanlışa doğru büküldüğünü düşünüyorum. Çok net şekilde baskı ortamını anlatmaya çalıştım, şakalaşmak ve dalga geçmek için söyledim.''

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-0 kazandıkları Malatya maçı sonrası tartışmaları devam eden konulara değindi. Haliyle gündemdeki sıcaklığını koruyan “Taç hırsızlığı” sözüydü. Kocaman soru üzerine “Ben yanlış anlaşıldığını düşünmüyorum. Her zaman olduğu gibi sözlerimin yanlışa doğru büküldüğünü düşünüyorum. Çok net bir şekilde oradaki (Vodafone Park) baskı ortamını anlatmaya çalıştım. Maçtan sonra tadımız da yoktu. Belki birkaç şakası da yapılacak bir işin bu hale doğru götürülmesi hakikaten ülkemizdeki futbol ortamının garipliğini bir defa daha gösteriyor. Tekrar hatırlatmakta fayda var mı bilmiyorum. Bu oyunda avantajlarından ötürü birisi topu alıp da hızlı bir şekilde attığı zaman hakemin bunu durdurması lazım. Ben şakalaşmak için dalga geçmek için söyledim. ‘Taç hırsızlığı’ diye söylemiştim. Farklı taraflara götürenler olduğunu biliyorum. Tekrar söylüyorum sahadan atılan, kenardan atılan var ya taç ona söylemiştim” dedi.

BEL ALTI VURUYORLAR


Kocaman, Beşiktaş-Gençlerbirliği maçında Şenol Güneş’in olayının hatırlatılmasına ise “Takdir-i ilahi demek lazım” dedi ve “İlginç şeyler oluyor. Umarım futbol ortamı biraz daha doğal seyrine döner. Zaten tek temennim, amacım, isteğim, dileğim bu doğal seyrine dönmesi. Mücadelenin burada olmasın. Antrenörlerin, futbolcuların kendi birikimleriyle, yetenekleriyle kendi içlerinde bu kavgayı meşru kurallar içerisinde vermeleri. Ondan sonra da yenilenin yeneni tebrik ettiği, yenenin de yenilene geçmiş olsun dediği bir ortam” ifadesini kullandı. Aykut Kocaman, Fikret Orman’ın babasının Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi olduğu yönündeki sözlerine de cevap vererek “Benim babam Beşiktaş’ın ne kongre üyesi ne de divan kurulu üyesi. Ayrıca keşke olsa, Beşiktaşlı da olabilir G.Saraylı da olabilir. Futbolda böyle şeyler normal. Ama olmayan şeylerden bel altı vuruyorlar. Belki de kral çıplak olduğu için üzerime geliyorlar. Bel altı yapıyorlar” dedi.