Spor

Bakan Kasapoğlu’ndan Enver Cenk Şahin’e destek

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, St. Pauli’de kadro dışı bırakılan Türk futbolcu Enver Cenk Şahin’e destek verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  Barış Pınarı Harekatı’na destek veren mesajından sonra Almanya İkinci Futbol Ligi ekibi St. Pauli’de kadro dışı bırakılan Türk futbolcu Enver Cenk Şahin’e destek verdi.

Türkiye’nin, Fransa ile oynayacağı karşılaşma için Fransa’da olan Bakan Kasapoğlu, Enver Cenk’i telefonla arayarak milli duruşundan dolayı tebrik etti.

Kasapoğlu’ndan Enver Cenk paylaşımı

Sosyal medya hesaplarından da tepki gösteren Bakan Kasapoğlu, Twitter hesabından, “St. Pauli forması giyen Enver Cenk Şahin’in #BarışPınarıHarekatı’na destek veren paylaşımı sonrası karşı karşıya kaldığı tutumu kınıyorum. Futbolcumuzu arayarak milli duruşundan dolayı tebrik ettim ve Türkiye Cumhuriyeti olarak arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade ettim.” mesajını paylaştı.

Milli maç sonrası Türkiye’ye dönecek olan Bakan Kasapoğlu, Enver Cenk’i yarın makamında da kabul edeceğini belirtti. 

Öte yandan Barış Pınarı Harekatı ise Suriye’nin kuzeyinde devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, operasyonda toplam 560 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.