Spor

Balta, korkak, eyyamcı hakem!

Fenerbahçe-Galatasaray derbisini yöneten Ali Palabıyık, mücadelenin ardından hakem yorumcuları ve futbol yorumcuları tarafından adeta yerden yere vuruldu.

Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında oynanan kritik Fenerbahçe-Galatasaray derbisi 1-1 sonuçlanırken karşılaşmanın hakemi Ali Palabıyık’ın verdiği kararlar, Türkiye’nin gündemine oturdu. Peki hakem yorumcuları ve ototriteler, Palabıyık’ın kararları ve yönetimi hakkında neler dediler? Sizler için derledik:

GOL ÖNCESİ FEGHOULI’YE FAUL VAR

AHMET ÇAKAR: Türk hakemliğinin, en korkak en eyyamcı temsilcisi Ali Palabıyık, Mehmet Topal’ı oyundan atmayıp Fenerbahçe’nin golü öncesi Feghouli’ye yapılan açık faulü vermeyip Galatasaray’ın 2 puanını ve belki de şampiyonluğunu çalmıştır!

DENİZ ÇOBAN: Ali Palabıyık’ın yönetimi sürpriz değil. Yönettiği son 4 maç:

Fenerbahçe-Malatya, Kasımpaşa-Galatasaray, Beşiktaş-Konya, Erzurum-Trabzon.

Bu maçlardaki performansları eleştiri konusu olan bir hakemin, hangi sebeple bu maça atandığı sorgulanmalı. Her kim ki bu hakem yönetimini başarılı bulduğunu söylüyorsa; ya ironi yapıyordur ya da hakemden anlamıyordur!

MEHMET TOPAL ATILMALIYDI

RIDVAN DİLMEN: Fenerbahçe’nin 9 kişi kalması lazımdı. Mehmet Topal’ın atılması lazımdı. Eljif Elmas’ın golünden önce de faul var.

ERMAN TOROĞLU: (Hasan Ali’nin kırmızı kartı hakkında) Pozisyon net kırmızı. ‘Kaleci gelir miydi, mesafe ne kadardı, topu Diagne kontrol edebilir miydi?’ gibi sorular geldi. Bir daha seyrettim ve kararımı verdim, kırmızı kart.

Fenerbahçe’nin golü öncesi Feghouli’ye faul var. Topla alakası yok. Adam, kırmızılı oyuncuyu alıp indiriyor. Ali Palabıyık nerdesin?

Bu balta hakemler varken bana çok iş düşer. Ölene kadar televizyonlarda çalışırım. Günler önce söyledim. Fenerbahçe, Ali Palabıyık’ı istedi ve boşuna istemediği belli oldu. Cüneyt Çakır’ı Fenerbahçe istemiyordu, Galatasaray da Ali Palabıyık’ı istemiyordu.

NOTU 5 ÜZERİNDEN 0

Bu hakemin notu 5 üzerinden 0! Hakem değil bu. Rezil oldu. VAR gelince hakemlerin makyajı düştü, hakemlerin gerçek yüzü ortaya çıktı.

Skrtel, Onyekuru’nun ayağına basıyor. Sonra yerdeki Onyekuru’ya dikleniyor, Onyekuru ayağını kaldırınca Fenerbahçe’nin lehine faul oluyor. Sonra oyun faul atışıyla başlıyor. Sonra yine ayağa basma var ve gol geliyor. Pes.

Bu hakemin fiziği var, yüreği yok. Cesareti yok, tedirgin. Çal abi sana ne? Rezil oldun. Ben futbolcu olsam bu hakemi maçıma istemem. Bizler de hata yaptık fakat gördüğümüzü çaldık.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.