Spor

Başkandan geri adım! Gaziantepspor kapatılmıyor

Gaziantepspor'un kapatılacağını açıklayan yönetim, bugün düzenlediği bir miting ile taraftarlara kulübün kapatılmayacağını duyurdu.

Resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı yeni yıl mesajıyla kulüp faaliyetlerini durduracağını açıklayan Gaziantepspor Yönetimi'nden şaşırtan bir hamle geldi. Kulübün kapatılma kararırının tüzük engeline katılması üzerine bugün şehirde yapılan bir mitingte taraftarlarıyla buluşan yönetim kurulu ve kulüp futbolcuları Gaziantep halkından destek istedi.

"KİMSENİN BUNA GÜCÜ YETMEZ!"

Gaziantepspor'un kapanmayacağını açıklayan kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz, "Gaziantepspor Kulübü kapanmıyor. Kimsenin buna gücü yetmez. Amacımız Gaziantepspor camiasını bir araya getirmek. Yönetim kurulu olarak elimizden geleni yapmaktayız. Kapatma gibi asla bir şey yoktur. Maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var." açıklamasında bulundu.

TÜZÜK ENGELİNE TAKILDI

Geçtiğimiz sezon TFF 1. Lig'e düşmesinin ardından bir türlü işleri yoluna koyamayan Gaziantepspor Kulübü, yayınladığı yeni yıl mesajıyla kulübü kapatma kararı aldıklarını duyurmuştu. Ancak bu kararın tüzük engeline takılmasının ardından yönetim ve futbolcular bir mitingte taraftarlarıyla buluşarak kuylübün 113 milyon TL'lik borcunun ödenmesi için maddi ve manevi olarak Gaziantep halkından yardım istedi.

 • USD
  0,00
  4,7300
 • EURO
  0,02
  5,4933
 • ALTIN
  -0,03
  194,61
 • PETR
  -3,77
  73,0800