Spor

Beşiktaş Cenk Tosun Ve Mustafa Pektemek İçin Kararını Verdi

Uzun süren suskunluğunu Bursaspor maçında bozan Cenk Tosun, basındaki eleştirilerin kendisini strese sokmak yerine motive ettiğini belirtti.

Bu sezon Süper Lig'de 18 gol atan milli futbolcu Cenk Tosun bir süredir devam eden suskunluğunu sonradan oyuna girdiği Bursaspor maçında attığı gol ile bozdu. 

Başarılı golcü hakkındaki eleştirilerle ilgili olarak da açıklamalarda bulunurken, "Benim düşündüğüm tek şey şampiyonluk. Eleştirileri konuşacak vaktim bile yok. Üzerimde ne bir baskı ne de stres var. Biz çok iyi bir takımız ve büyük bir aileyiz" dedi.

"HEDEFİM ÜÇÜNCÜ YILDIZ"

Basında hakkında çıkan eleştirilerin kendisini strese sokmak yerine daha fazla motive ettiğini belirten Cenk, "Allah’a şükürler olsun ki Beşiktaş’ta şampiyonluk yaşadım. İnşallah burada kaldığım sürece her sene şampiyonluk görürüm. Şu an tek hedefim ikinci kez şampiyonluk görerek üçüncü yıldızı göğsüme takmak. Bunu hepimiz birlikte başaracağız. Biz iyi bir takımız ve büyük bir aileyiz" dedi.

CENK İLE DEVAM

Öte yandan kendisine Çin, Fransa ve İngiltere gibi önemli ülkelerin takımlarından teklif geldiği belirtilen Cenk Tosun ile ilgili olarak Beşiktaş Yönetimi'nin ise sözleşme uzatmak adına girişimlere başladığı öğrenildi.

MUSTAFA'YA BİR ŞANS DAHA

Yoluna Cenk Tosun ile devam etmek isteyen Siyah-beyazlıların, Başakşehir'de kiralık olarak bulunan ve son haftalarda performansında artık olduğu gözlenen Mustafa Pektemek'e de bir şans daha vermeyi düşündüğü öğrenildi.

 

 • USD
  0,36
  3,8496
 • EURO
  -0,05
  4,5150
 • ALTIN
  -0,05
  153,21
 • PETR
  -0,88
  64,1500