Spor

Beşiktaş’ta Ricardo Quaresma çıkmazı!

Beşiktaş’ta Ricardo Quaresma çıkmazı devam ediyor. Portekizli yıldızın kulüpte kalmasını isteyen taraftarlar 35 yaşındaki oyuncuya Twitter’dan destek verdi

Beşiktaş’ta Ricardo Quaresma çıkmazı devam ediyor. Portekizli yıldız bugün Instagram hesabından yaptığı açıklamada başkan Fikret Orman’ın kendisini istemediğini söyledi. 35 yaşındaki yıldız sosyal medyadaki sözlerinde, “Az evvel kulüp başkanı tarafından artık takımda istenmediğimin bilgisini aldım. Şu anda yaşanan sorunu çözmeye çalışıyorum. Önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek geleceğimle ilgili kararımı açıklayacağım. Anlayışınız ve desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kulüpten açıklama geldi

Ricardo Quaresma’nın Instagram hesabı üzerinden yaptığı bu açıklamanın ardından siyah-beyazlı kulüpten de açıklama geldi. Beşiktaş’ta resmi siteden yapılan açıklama ise şu şekildeydi:

“Oyuncularımızdan Ricardo Quaresma ile bugün yapılan toplantı sonucu kendisine yeni sezonda takım kadromuzda olmayacağı bilgisi verilmiştir. Oyuncuya 2019-2020 sezonu transfer dönemi bitimine kadar takım bulabilmesi için izin verilmiştir.

Bu süreçte takım bulamaması durumunda da oyuncu sezonun geri kalanında takımdan ayrı bireysel çalışmaya devam edecektir.”

Beşiktaş’ta yalan rüzgarı

Ricardo Quaresma ve Beşiktaş kulübünden art arda gelen açıklamaların ardından Siyah-Beyazlı taraftarlar ikiye bölündü. Portekizli yıldızın takımda kalmasını ve gönderilmesini isteyenler sosyal medyada polemik yarattı. Ancak Beşiktaşlı taraftarlar uzun süre Beşiktaş’ta görev alan Quaresma’nın takımdan bu şekilde gönderilmemesi gerektiğini savundu. Başkan Fikret Orman’ı suçlayan Siyah-Beyazlılar, Portekizli yıldızın Kartal’dan bu şekilde koparılmaması gerektiğini söyledi. Beşiktaşlı taraftarlar sosyal medyada #dontgoquaresma (Gitme Quaresma) etiketi ile Ricardo Quaresma’ya destek verdi. Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise konu hakkındaki sessizliğini koruyor.

Ricardo Quaresma, Beşiktaş’ın ligin 2. haftası karşılaştığı Göztepe maçında da yedek kulübesinde bekledi. Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 35 yaşındaki yıldızın yedek kalmasıyla ilgili olarak, “Uzun süreli konuşulan durum. Geçen haftaki performans ve bu haftaki oyun planıyla ilgili tasarrufa gittim. Sezon başından itibaren çalışıyor. Antrenman performansı iyi, maç performansıyla ilgili değerlendirme yaptım” açıklamasını yaptı.

Yeni sezonda kulübün ekipte istemediği Quaresma, kendisine takım arayacak. 2010/11 sezonunda Inter’den Beşiktaş’a gelen 35 yaşındaki yıldız, 2012/13 sezonunda Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al-Ahli’ye gitmişti. 2 sezon siyah-beyazlılardan ayrı kalan Quaresma, 2015/16 sezonunda yeniden Beşiktaş’a geldi