Spor

Beşiktaş'tan resmi Oğuzhan açıklaması! Arsenal'e mi gidiyor?

Arsenal'in Oğuzhan için 20 milyon pound ödeyeceği haberleri gündemi sarstı. Transfer açıklaması Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi'den geldi.

Arsenal’in 2012 yılında Beşiktaş’a gönderdiği Oğuzhan Özyakup için 20 milyon pound gözden çıkaracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Haberler o kadar etkili oldu ki Beşiktaş yöneticisi Ahmet Nur Çebi konuya ilişkin açıklama yapmak zorunda kaldı.

Beşiktaş'tan Oğuzhan açıklaması

Ocak ayında Beşiktaş ile sözleşmesi sona erecek olan 25 yaşındaki maestro yoluna siyah-beyazlı formayla mı devam edecek yoksa Ada’ya mı dönecek? Oğuzhan’ın başka takıma transferi konusunda Beşiktaş yönetimi ne düşünüyor?

Beşiktaş’ın ikinci adamı Ahmet Nur Çebi, “Oğuzhan Beşiktaş’ın çocuğudur” diye şimdilik tartışmaların önünü almışa benziyor.

ahmet nur çebi ve oğuzhan açıklaması

Fenerbahçe iddiası

Oğuzhan ve transfer iddialarına yanıtı bizzat kendisi veren Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe’den Gökhan Gönül ve Caner Erkin’i transfer etmiş olmalarına atıfta bulunarak şunları söyledi: Fenerbahçe’nin sırf rövanş almak için ihtiyacı olmayan bir oyuncuyu planlarına dahil edeceğini tahmin etmiyorum. Ama ocak ayında Oğuzhan serbest kalıyor mu kalıyor. Ancak Oğuzhan Beşiktaş’ın çocuğudur. Dolayısıyla sözleşme süresi dolduğunda oturup Başkan Fikret Orman ile oturup konuşacaktır. Oğuzhan’ın Beşiktaş’tan başka bir takıma transfer olacağına ben şu an için milyonda bir bile ihtimal vermiyorum.

 • USD
  -0,51
  3,8669
 • EURO
  -0,49
  4,5635
 • ALTIN
  0,06
  156,70
 • PETR
  0,17
  63,4500