Spor

Beşiktaş'tan taraftara Porto maçı için çağrı

Porto deplasmanına seyirci götürmeyecek olan Beşiktaş Kulübü, yurt dışındaki Türk futbolseverlerin de maça gitmemesi için çağrı yaptı.

Şampiyonlar Ligi ilk grup maçını Porto deplasmanında oynayacak olan Beşiktaş mücadelenin hazırlıklarına başladı. Avrupa maçlarına taraftar götürmeme kararı alan Siyah-Beyazlı kulüp 4 dilde yayınladığı bildiriyle taraftarına Porto maçına gitmeme çağrısı yaptı.

Beşiktaş'ın 2016-17 UEFA Avrupa Ligi sezonunda Lyon'la deplasmanda oynadığı çeyrek final ilk maçında yaşanan taraftar olayları mücadeleye damga vurmuştu. Bu sebeple 1 yıl ertelemeli Avrupa'dan men cezası alan Siyah-Beyazlılar, benzer bir durumun yaşanmaması için tedbirli davranıyor.

Daha önce İstanbul'dan Porto'ya taraftar götürülmeyeceğini açıklayan Beşiktaş, bu çağrısını yineledi ve gurbetçi vatandaşların da maça gitmemesi için 4 dilde bir bildiri yayınladı.

Kara Kartal, sosyal medya kanalları aracılığıyla Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde hazırladığı metinde taraftarına "Ceza alma ihtimalimizi düşünerek Dragao Stadyumu'na gitmemenizi rica ederiz" sözleriyle seslendi.

Porto - Beşiktaş maçı 13 Eylül Çarşamba akşamı TSİ 21:45'te başlayacak.

 

 • USD
  0,21
  3,7906
 • EURO
  -0,11
  4,6614
 • ALTIN
  0,01
  161,93
 • PETR
  1,72
  67,3100