Spor

Bosna'da yaşanan olayın ardından Ljubicic gözaltına alındı!

Bosna Hersek'te bir camiye bira şişesi fırlatıp kaçan Rapid Wien'li futbolcu Dejan Ljubicic ve meslektaşı Daniel Sudar gözaltına alındı.

Geçtiğimiz günlerde Bosna Hersek'in Kiseljak şehrinde iki kişinin bir camiye bira şişeleri fırlatıp kaçtığı olay gündeme gelmişti. Şahısların kimlikleri tespit edilirken birinin Avusturya'nın Rapid Wien takımında forma giyen futbolcu Dejan Ljubicic olduğu ortaya çıkarken diğer isim ise Wiener Neustadt'ta forma giyen Daniel Sudar olduğu öğrenildi.

Yaşanan olayda bahsi geçen isimlerin açıklanması üzerine yıldız futbolcu Ljubicic gözaltına alındı.

OLAYIN ARDINDAN İLK AÇIKLAMA!

Yaşanan olayın ardından ilk açıklamasını yapan yıldız futbolcu Ljubicic, "O anda bana ne oldu bilmiyorum ve sadece özür dileyebilirim. Yaptığım hata için çok üzgünüm. Kişisel olarak da gidip özür diledim ve sadece camiye verdiğim hasarı karşılamakla kalmayıp yerel dini topluluklara bağış yapacağım." ifadelerine yer verdi.

"BU DAVRANIŞ KABUL EDİLEMEZ!"

Ljubicic'in gözaltına alınmasının ardından kulübü Rapid Wien teknik direktörü Fredy Bickel tarafından da konuyla ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Bu davranışın kabul edilemez olduğunu belirten Bickel açıklamasında, "Bu olay hiçbir yönüyle kabul edilemez. Böyle bir davranış bir Rapid oyuncusuna asla yakışmaz. Tatilden döndüğünde kendisiyle özel olarak konuşacağız ve kesin olarak kulüp olarak bir ceza vereceğiz." ifadelerine yer verdi.

 • USD
  0,07
  4,7300
 • EURO
  0,44
  5,4923
 • ALTIN
  -1,67
  194,63
 • PETR
  -3,77
  73,0800